Informacje Duszpasterskie: 06.12.2020 roku

1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
2. Zachęcamy do zaangażowanego przeżywania Adwentu. Roraty codziennie: poniedziałki, środy i piątki o 18.00; wtorki i czwartki o 6.30, soboty o 8.00. Na stronie internetowej parafii i szkoły znajdują się odnośniki do nagrań kazań roratnych dla dzieci na poszczególne dni.
3. Przypominamy, że według aktualnych obostrzeń w naszym kościele w jednej Mszy św. może uczestniczyć tylko 75 osób, zachowując dystans i zasłaniając usta i nos.
4. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 18.30. Nie ma w tym dniu Mszy św. roratniej.
5. Po Mszy św. wieczornej we wtorek w kościele nabożeństwo Słowa Bożego z rozważaniem i adoracją Najświętszego Sakramentu.
6. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
7. W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
8. Przedświąteczne odwiedziny chorych są możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu indywidualnego terminu odwiedzin.
9. Nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych. W styczniu Msze św. wieczorne w tygodniu będą sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii (plan zostanie podany), z krótkim nabożeństwem, błogosławieństwem i zachętą do rodzinnej modlitwy w waszych domach.
10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest wymianę nawierzchni wokół kościoła. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, także te przesyłane na konto parafii! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na wschodzie.
11. W związku z prowadzonymi pracami wokół kościoła, w tym tygodniu nadal kaplica adoracji będzie nieczynna. Nieczynna będzie także kancelaria parafialna. Pilne sprawy prosimy załatwiać po Mszach św. lub telefonicznie w godz. urzędowania kancelarii.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii są do nabycia nasze parafialne kalendarze, świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny.