Strona Główna

Podziękowanie

Zespół Caritas Parafii Św. Anny w Gliwicach składa serdeczne podziękowanie Księdzu Prałatowi Piotrowi Kansy za ogromne zaangażowanie, życzliwość, wsparcie i opiekę jaką otaczał nas przez kilkanaście lat pełniąc funkcję Przewodniczącego Zespołu Caritas. To dzięki Ksiądzu Prałatowi powstał Zespół, to Ksiadz był pomysłodawcą i inicjatorem wszystkich akcji charytatywnych, które wspierały potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy za wspólne pielgrzymki, modlitwy, rozmowy, wspólnie spędzony czas i dobre słowo. Zadne słowa, choćby najpiękniejsze, nie wyrażą naszej wdzięczności za dar takiego Kapłaństwa. Możemy ofiarować tylko modlitwę: niech Pan Bóg obdarza Księdza Prałata zdrowiem, a Matka Boża otacza płaszczem Swej miłości. Za wszystko składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Prosimy o nas pamiętać.

Zespół Caritas


Informacje Zespołu Caritas

Wakacje mineły i Zespół Caritas rozpoczyna swoją pracę. Zapraszamy wszystkich do korzystania z magazynu odzieży.
Od października rozpoczyna swoją działalność Świetlica Caritas. Gdyby Ktoś pilnie potrzebował pomocy w matematyce, prosimy to zgłosić do Biura Caritas.
  • Biuro Caritas jest czynne w czwartki,  w godz. 17:00 – 18:00.
  • Świetlica Caritas czynna w czwartki, w godz. 16:00-18:00. Głównym celem zajęć świetlicowych jest pomoc w nauce, szczególnie w nauce matematyki. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy: nauczycieli, studentów, uczniów.
  • Magazyn odzieży czynny w czwartki, w godz. 16:00-18:00.
  • Do Caritas Parafii zostały przekazane wózki inwalidzkie. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do biura Caritas lub do magazynu odzieży.
  • W imieniu Pań opiekujących się Biblioteką Parafialną zapraszamy do wypożyczania książek. Biblioteka, mieszcząca się obok magazynu odzieży, jest czynna w czwartki, w godzinach 17:00-18:00.

W czasie ferii biuro Caritas i świetlica Caritas są nieczynne.