Strona Główna

Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

W dniu 3 czerwca 2018 r. Rada Parafialna i Caritas Parafii św. Anny organizuje festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Czas trwania festynu: 16:00-21:45. W ramach festynu będziemy podziwiać występy zespołów artystycznych, będzie można zakupić napoje, posiłki oraz cegiełki. Zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian, ludzi dobrej woli o podarowanie na rzecz festynu ciasta domowego wypieku oraz drobnych upominków. Wszystkie te rzeczy można przynieść 2 czerwca, w sobotę, w godz:13:00-15:00, do salek katechetycznych. Całkowity dochód z festynu przeznaczony jest na cele charytatywne w naszej parafii. Zapraszamy i życzymy miłej zabawy.


Wielkanoc 2018

Sebastiano Ricci (1659 – 1734) Zmartwychwstanie. Olej na płótnie.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie będzie źródłem prawdziwej wiary, nadziei i miłości.
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych i życia wypełnionego pokojem i radością życzy

Zespół Caritas Parafii Św. Anny w Gliwicach

Kiermasz Wielkanocny

Dnia 25.03.2018 w Niedzielę Palmową w świetlicy parafialnej, tradycyjnie miał miejsce kiermasz świąteczny Wielkanocny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz osób potrzebujących z naszej parafii oraz dofinansowanie do letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Akcje charytatywne zajmują już stałe miejsce w świadomości naszych Parafian, zawsze możemy liczyć na pomoc i wsparcie wielu ludzi dobrej woli. Przygotowanie kiermaszu wymaga zaangażowania i poświeconego czasu wielu osób: Dzieci, pod kierunkiem Pani Katechetki Ewy Sitko przygotowały ozdoby świąteczne, Rodzice dzieci komunijnych i Panie z naszej parafii ofiarowały ciasto własnego wypieku, zaprzyjażnione Cukiernie przygotowały ciasto i baranki wielkanocne, Panie z Zespołu Caritas przygotowały dekoracje świąteczne. Rodzice, dzieci, ministranci, księża z naszej parafii, w szczególności ksiądz Prałat oraz Zespół Caritas poświęcili dużo uwagi, czasu i energii aby goście odwiedzający nasz kiermasz czuli się docenieni i zadowoleni z zakupów. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w różny sposób wspierali kiermasz: przygotowując ozdoby, ciasto, poświecając czas na obsługę, kupując produkty oferowane w ramach kiermaszu, wspierając nas dobrym słowem i życzliwością. Wszystkim składamy serdeczne “Bóg zapłać”.
Prezentujemy fotorelację z kiermaszu oraz z prac wykonanych przy tworzeniu ozdób świątecznych.

 


1% podatku na cele Organizacja Pożytku Publicznego

Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych za 2017 rok. Każdy parafianin: pracujący, emeryt, rencista osiągający przychody, może, bez ponoszenia żadnych kosztów, odpisać 1% podatku i przeznaczyć na działalność organizacji pożytku publicznego.

Nasza parafia również jest taką organizacją i może być beneficjentem tego odpisu.
W celu dokonania odpisu wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000283966, z dopiskiem, że środki mają być przekazane do “Rzymskokatolickiej Parafii św. Anny w Gliwicach-Łabedach”.

Zachęcamy do przekazywania swojego 1% podatku na rzecz naszej parafii. Środki pozyskane z tego tytułu zostaną przekazane na cele charytatywne i statusowe, którym parafia patronuje i wspiera.

Serdecznie zachęcamy do przekazania 1% na dzieła charytatywne, prowadzone przez Caritas Diecezji Gliwickiej, która jest również Organizacją Pożytku Publicznego.
strona Caritas Diecezji Gliwickiej
Numer KRS 0000247809 Caritas Diecezji Gliwickiej
1 stycznia 2004 roku weszła w życie ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Na jej mocy podatnik, płacący podatek dochodowy od osób fizycznych, może przeznaczyć 1% swojego należnego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

wyszukiwarka organizacji pożytku publicznego


Informacje Zespołu Caritas

  • Biuro Caritas jest czynne w czwartki,  w godz. 17:00 – 18:00.
  • Świetlica Caritas czynna w czwartki, w godz. 16:00-18:00. Głównym celem zajęć świetlicowych jest pomoc w nauce, szczególnie w nauce matematyki. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy: nauczycieli, studentów, uczniów.
  • Magazyn odzieży czynny w czwartki, w godz. 16:00-18:00.

W czasie ferii biuro Caritas i świetlica Caritas są nieczynne.