Ogłoszenia parafialne: 27.10.13 r. – XXX niedziela zwykła

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 15:15

2. Dziś przed każdą mszą św. Siostry św. Karola Boromeusza przedstawią świadectwo o pracy wśród chorych. Przed kościołem można złożyć ofiary na prowadzenie Domu Opieki w Gliwicach przy ul. Zygmunta Starego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dziś po każdej mszy św. można nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł.

4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: od poniedziałku do czwartku po mszy św. wieczornej i w sobotę po mszy wieczornej za zmarłych zalecanych.

5. W środę spowiedź św. dla dzieci i gimnazjum:

  • Godz. 16:00 – klasy III i V
  • Godz. 17:00 – klasy IV, VI, I, II i III gimnazjum

6. W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy św. jak w niedziele. O godz. 14.00 będzie odprawiona msza św. za zmarłych na cmentarzu komunalnym w domu pogrzebowym.  W tym dniu nie ma mszy św. o godz. 16.00.

7. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach: Centralnym, Lipowym , parafialnym przy ul. Św. Wojciecha w Gliwicach, Parafii Św. Antoniego przy ul. Głowackiego, Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy, Parafii Św. Jadwigi w Brzezince, Parafii Ducha Świętego w Ostropie odbędzie się kwesta na rzecz nieuleczalnie chorych, przebywających w Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na wsparcie działalności Hospicjum. Zbiórkę będą prowadzić pracownicy i wolontariusze. Puszki będą oznakowane logo Hospicjum.

8. W sobotę Dzień Zaduszny. Porządek mszy św. świąteczny 6.30, 9.00 17.00 i 18.30 po mszy św. o godz. 18.30  nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych. W tym dniu kontynuujemy stary i głęboko religijny zwyczaj polecania zmarłych do modlitwy różańcowej. Zalecki z czytelnie wypisanymi imionami oraz z nazwiskami zmarłych  składamy w zakrystii u pana kościelnego. W int. zalecanych  przez cały tydzień w 1 tygodniu listopada odprawiane będą  nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można uzyskać go tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wypełnić inne warunki: spowiedź, komunia św. i modlitwa w int. Ojca Św.

9. W sobotę po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z ministrantami.

10. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

11. 15-16 listopada odbędzie się zbiórka makulatury na Misje – szczegóły dotyczące akcji znajdziemy w dzisiejszym numerze Parafianina.

12. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Parafianina można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła