Schola – archiwum

 

Parafialna schola Św. Anny składa się z dzieci i młodzieży. Swoimi głosami wychwalamy Pana na mszach dziecięcych, które są zawsze w piątek o godzinie 17.00 i niedzielę o godz. 12.15, ale także na nabożeństwach związanych z różnymi okresami roku liturgicznego, takimi jak roraty czy droga krzyżowa.

W czasie mszy widać jednak tylko owoce naszej pracy, a przecież najpierw trzeba włożyć sporo wysiłku w ćwiczenia i próby. Każdej soboty o godz. 9.00, czyli jak dla dzieci długo przed świtem, schola zbiera się w salce, by rozśpiewać swoje gardła i dopracować śpiew. A czasem bywa że nie chce się dzieciom wstawać o tak wczesnej porze. Na zajęcia regularnie uczęszcza grupa 15 dzieci, która pomimo tak wielu możliwości spędzania sobotniego poranka, wybiera właśnie uczestnictwo w tych zajęciach.

W pracę naszej scholi zaangażowanych jest również kilku animatorów, którzy uczą dzieci śpiewu w sposób profesjonalny. Są to: Pani Danuta Czok, nauczyciel muzyki, członek zespołu Biesiada, Pan Michał Głąb student piątego roku Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku dyrygentura oraz Pan Krzysztof Pachole, który odpowiada za organizację techniczną nauki i występów. Opiekunem duchowym jest ks. Marcin Szaboń.

Taka współpraca stwarza dzieciom naszej Parafii doskonałą okazję do rozwoju zarówno duchowego jak i osobistego.