Rok szkolny 2005/2006

Nauczyciele: ks. mgr Piotr Kansy, mgr Ewa Sitko, S. mgr Aurelia Kumon

Realizowane programy nauczania:

 • kl. I – III: A2-1-02/9

 • kl. IV – VI: A2-2-03/6


06.06.2006

Z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy naszej parafii ogłosiło konkurs plastyczny i recytatorski poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego. Organizacją konkursu zajęła się pani katechetka Ewa. Z dzielnicy Łabędy zebrano 51 prac plastycznych, a 13 osób wzięło udział w konkursie recytatorskim.

Laureaci w kategorii szkół podstawowych:

 • I m. Grzegorz Milewski SP 32

 • II m. Ala Ficek i Magdalena Caban SP 32

 • III m Katarzyna Komander kl. IV b

i w kategorii gimnazja:

 • I m. Karolina Skorupka Gim. nr 8

 • II m. Lucyna Gut Gim. nr 8

12.06.2006

W III Międzyszkolnym  Konkursie Piosenki Religijnej reprezentowały nas trzy uczennice z SP nr 38 przygotowane przez panią Ewę Sitko: Grażyna Leja z kl. III c, Anna Bułkowska z kl. III a oraz Julia Grzybowska z kl. IV c.

30.03.2006

Uczniowie szkoły Podstawowej nr 38, ze szczególnym udziałem uczniów i rodziców klasy I b, włączyli się do prac związanych z organizacją kiermaszu parafialnego. Dochód ze sprzedaży ciast oraz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów zasilił konto Caritas, a pieniądze te przeznaczone będą dla chorej Marty.  Uczniom i ich rodzicom dziękujemy, a Marcie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

30.03.2006

W tegorocznym szkolnym konkursie plastycznym „Reklama rekolekcji” wzięło udział 65 uczniów, którzy wykonali 50 prac. Wystawa zorganizowana została na sali gimnastycznej, a rozdanie nagród poprzedził występ uczniów kl. V a i IV c, przygotowanych przez panie: Ewę Sitko i Małgorzatę Serafin. Celem inscenizacji było przygotowanie uczniów do udziału w rekolekcjach. Nagrodzone plakaty zostały wyeksponowane w kościele św. Anny oraz na korytarzach szkolnych.

Laureaci konkursu:

Kl. I – III

 • I m. Natalia Kariewska kl. III a

 • II m. Aleksandra Okonowska kl. III c

 • III m. Agata Szymczyk kl. I a

kl. IV – VI

 • I m. Michał Gutmajster kl. IV b
 • II m. Julia Grzybowska kl. IV c
 • III m. Martyna Rabiej kl. IV b, Dorota Rybarz kl. VI a
23.01.2006

Uczniowie klasy III a, pod opieką pani B. Paprockiej i E. Sitko, udały się do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, gdzie zaprezentowały swoje przedstawienie jasełkowe. Dzieci złożyły również życzenia pensjonariuszom zakładu oraz wręczyły drobne, wykonane własnoręcznie, upominki.

16.01.2006

Odbył się finał III Miejskiego Konkursu Szopek Rodzinnych. Organizatorkami konkursu były panie Ewa Sitko i Barbara Jarocka. Zebrano 76 prac z siedmiu szkół. Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ uczniów kl. III a, którzy zaprezentowali spektakl „Wigilijna noc”. Gościem honorowym był ks, Hubert Nalewaja – kanclerz kurii.  Nagrody ufundował Urząd Miejski oraz parafia św. Anny.

Lista laureatów:

 • I m. Piotr Buchta SP 21

 • I m. Weronika Kibitlewska SP 28

 • II m. Paulina i Paweł Przespolewscy SP 20

 • II m. Klaudia i Ewelina Siodlaczek kl. III b

 • III m. Katarzyna Faber SP 32

 • III m. Agnieszka Pieniążek SP 16

 • III m. Agata Stachowska SP21

 • III m. Aleksander Koszman SP 23

 • III m. Natalia Kariewska kl. III b

 • III m. Adam Bielec kl. III a

10.01.2006

Uczniowie nauczania zintegrowanego, wraz ze swoimi wychowawcami, wzięli udział w IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek przygotowanym przez panią katechetkę. Gośćmi, a zarazem jurorami, konkursu byli: ks.  Proboszcz, pani dyrektor Anna Barbachen oraz prezes chóru „Cantablie” pan Oswald Kadzioch.

Każda klasa zaprezentowała kolędę lub pastorałkę. Klasy II a, pod kierunkiem pani E. Tarkoty, oraz III a, pod kierunkiem pani B. Paprockiej, w nagrodę za najlepszy chóralny śpiew wystąpiły w kościele św. Anny podczas koncertu chórów.

06.01.2006

Uczniowie klasy III a mieli ponownie okazję zaprezentować swój spektakl „Wigilijna noc”. Tym razem wystąpili w kościele podczas nabożeństwa.

17.12.2005

Na spotkaniu opłatkowym dla ludzi starszych naszej parafii wystąpili uczniowie kl. III a SP nr 38, którzy pod kierunkiem pani B. Paprockiej i katechetki Ewy Sitko przygotowali spektakl „Wigilijna noc”. Na zakończenie dzieci wręczyły gościom kartki z życzeniami świątecznymi wykonane również przez uczniów tej szkoły.

15.12.2005

W szkole Podstawowej nr 38 odbyła się uroczystość wręczenia nagród Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na ozdobę świąteczną z masy solnej zorganizowanego przez panią katechetkę Ewę Sitko. W konkursie wzięło udział 89 uczestników z wszystkich szkół podstawowych w Łabędach. Nagrody, ufundowane przez parafię św. Anny, rozdano w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I – III i IV – VI.

Klasy I – III:

 • I m. Paweł Matuszczyk kl. III a

 • I m. Dawid Tomczyk kl. I a

 • II m .Wojciech Wielbiński SP 32

 • II m. Marta Glowienka kl. III a

 • III m. Natalia Jagła SP 32

 • III m. Adam Bielec kl. III a

 • III m. Patrycja Kamińska kl. II c

Klasy IV – VI:

 • II m. Martyna Rabiej kl. IV b

 • II m. Sandra Tomczyk kl. IV c

 • III m. Julia Grzybowska kl. IV c

14.12.2005

Tradycyjnie, jak każdego roku, ksiądz proboszcz zaprosił na spotkanie opłatkowe uczniów klas II wraz z ich rodzicami. Goście mogli zobaczyć montaż słowno – muzyczny „Anioły” przygotowany przez panią katechetkę Ewę oraz panią B. Leję.

09.12.2005

W salkach katechetycznych odbyło się pierwsze spotkanie opłatkowe róż różańcowych św. Łucji i św. Hiacynty, zakończone wspólnym kolędowaniem.

06.12.2005

Grupa uczniów SP nr 38, pod opieką pani katechetki Ewy, wzięła udział w organizowanym przez SP nr 29 konkursie plastyczny, i historycznym „Święta Jadwiga Śląska – matka ubogich”. Udało nam się zdobyć trochę nagród:

Konkurs historyczny:

 • I miejsce: Michał Glapa kl. IV c i Bartosz Tadeusiak kl. V a

 • II miejsce: Przemysław Kielich kl. VI c

 • wyróżnienie: Olga Kurowska kl. V a

 • Konkurs plastyczny:

 • I miejsce: Dawid Tomczyk kl. I a

 • II miejsce: Marta Szczepańska kl. II a

17.11.2005

Zwycięzcy szkolnego etapu Konkursu Biblijnego reprezentowali nas w etapie rejonowym. Choć do maksymalnej liczby punktów zabrakło zaledwie 6, to nie wystarczyło to, by przejść do etapu diecezjalnego. Szkoda. Gratulujemy jednak Krzysztofowi, Malwinie i Michałowi tak doskonałej znajomości ewangelii.

28.10.2005

Zakończyła się akcja „Biblia w każdej szkole”. Gościem honorowym uroczystości, uświetnionej występem uczniów klas: 3c, 6a i 6c pod kierunkiem p. E. Sitko i I. Preuss-Gielaty, był ks. Tadeusz Hrychorowicz – koordynator katechezy w diecezji gliwickiej, któremu uczniowie podziękowali za ogłoszenie akcji oraz złożyli życzenia urodzinowe.

Była to również okazja do podsumowania finału Szkolnego Konkursu Biblijnego oraz wręczenia nagród ufundowanych przez ks. proboszcza Piotra Kansego. Oto zwycięzcy konkursu, którzy zostali jednocześnie reprezentantami SP nr 38 w etapie rejonowym konkursu:

 • I miejsce: Krzysztof Leja kl. VI c

 • II miejsce: Malwina Liszczyk kl. Va

 • III miejsce: Michał Glapa kl. Vc
23.10.2005

Rocznicę konsekracji naszego kościoła uświetnił kiermasz parafialny. Można było na nim zakupić prace wykonane przez uczniów klas: 2a, 2b, 2c, 3a, 5a pod kierunkiem pań: B. Paprockiej, G. Obersztyn, M. Serafin, E. Tarkoty, B. Lei oraz katechetki Ewy Sitko. Dochód ze sprzedaży tych prac zasilił konto parafialnego Caritas.

Po południu odbyła się zabawa dla dzieci, prowadzona przez zespół „Lancet”, w trakcie której zaprezentowały się młode talenty naszej parafii: Agata Marek, Grażyna Leja, Patrycja Jon, Marta Szczepańska oraz zespół „ Karolinki” przygotowany przez panią M. Serafin.

16.10.2005 Z okazji  V Dnia Papieskiego zorganizowano w naszej parafii wystawę zadedykowaną Janowi Pawłowi II pt. „Jan Paweł II – orędownik prawdy”. W hołdzie papieżowi dzieci  ze Szkoły Podstawowej nr 38 przygotowały różańce z różnych materiałów. Zostały one wyeksponowane w naszym kościele.
02.10.2005

Na specjalnym nabożeństwie różańcowym zostały poświęcone różańce, zwłaszcza te,  należące do dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii Św.

09.09.2005

Na tę Mszę św. zaprosiliśmy szczególnie uczniów klas pierwszych, ponieważ w tym dniu poświęcone zostały ich tornistry i przybory szkolne. Dla tych uczniów była to szczególna Msza. Przygotowane przez panią katechetkę Ewę Sitko składały dary ofiarne i odczytały modlitwę wiernych.

01.09.2005

Uczniowie naszej parafii, jak co roku, zainaugurowali rok szkolny uroczystą Mszą św. ze specjalnym błogosławieństwem.