Ogłoszenia parafialne – 31.07.11 r. – XVIII niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15:30.

2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii, natomiast w przyszłą niedzielę na wsparcie misji w Nowej Gwinei. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”

3. We wtorek odpust Porcjunkuli. Nazwa pochodzi od małego kościółka, znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej niedaleko Asyżu. Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych 02.08, poprzednią albo następną niedzielę. Warunkami uzyskania odpustu są: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz… I Wierzę w Boga… Oraz dowolna modlitwa w intencji Ojca św. Wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

4. W czwartek – I czwartek miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

5. W piątek – I Piątek miesiąca. Msza św. o godz. 6:30 w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W piątek o godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski

7. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

8. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17:00 i zmiana tajemnic Żywego Różańca

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarkę z Nowej Gwinei – S. Dorotę Piechota. Na każdej mszy św. wygłosi świadectwo o osobach konsekrowanych i powołaniach misyjnych na tym kontynencie.

10. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny odpust franciszkański ku czci Matki Bożej Anielskiej.

11. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła