Ogłoszenia parafialne – 09.10.11 r. – XXVIII niedziela zwykła

1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 15:15

2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Diecezji i seminarium duchownego, natomiast w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dziś obchodzimy Dzień Papieski, błogosławionego Jana Pawła II. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieła Trzeciego Tysiąclecia, natomiast przed kościołem będzie można zakupić papieskie kremówki z Wadowic.

4. Dziś kolejna nauka przedślubna w naszej parafii o godz. 17.00

5. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej w domu katechetycznym.

6. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym po mszy św. wieczornej, w piątek dla dzieci po mszy św. szkolnej i sobotę o godz. 17.00. Przed każdym nabożeństwem różańcowym dzieci otrzymują obrazki. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, publicznej kaplicy, w rodzinie lub w społeczności zakonnej oraz innym stowarzyszeniu pobożnym. Odpustu powyższego można dostąpić każdego dnia w ciągu roku.

7. W poniedziałek i środę spotkania z kandydatami do bierzmowania klas III gimnazjum:

• Poniedziałek 16:00 – klasa III b

• Poniedziałek 16:50 – klasa III c

• Środa 16:00 – klasa III a

8. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – w tym dniu modlimy się za nauczycieli i wychowawców.

9. W piątek o godz. 19:00 zbiórka dla marianek klas II i III gimnazjum oraz liceum.

10. W każdy piątek o godz. 19:30 spotkanie dla młodzieży.

11. W każdy piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi – patronki całego Śląska

13. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji w godzinach od 13 do 21 odbędzie parafialny festyn z loterią fantową z nagrodą główną w postaci laptopa, który poprowadzi zespół Lancet. Prosimy parafian o włączenie się w jego przygotowanie m.in. gospodynie domowe proszone są o przynoszenie domowego ciasta. Tradycją stało się wsparcie ze strony rodziców dzieci I-komunijnych. Prosimy o przynoszenie gadżetów na loterię fantową.

14. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.