Ogłoszenie duszpasterskie – 14.10.12 r. – XXVIII niedziela zwykła – kiermasz

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski, błogosławionego Jana Pawła II pod hasłem „Papież rodziny”. Z tej okazji dzieci klas II z rodzicami własnoręcznie wykonały różańce pod kierownictwem pani katechetki Ewy i można je podziwiać w kościele pod chórem. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieła Trzeciego Tysiąclecia, a w środkowym przedsionku kościoła są sprzedawane kremówki papieskie.

2. Dziś obchodzimy rocznicę konsekracji kościoła. Kazanie wygłosi ks. Jerzy Faszczewski. Z tej okazji w parafii jest organizowany kiermasz. Po każdej mszy św. i podczas kiermaszu są sprzedawane cegiełki w cenie 10 zł na cele charytatywne. Każdy kupujący będzie mógł odebrać drobny upominek w domu katechetycznym oraz wziąć udział w konkursie z nagrodą główną w postaci 10-calowego tabletu Samsung Galaxy Tab 2.

3. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz.14.15. Po nabożeństwie odbędzie wspólna zabawa, którą poprowadzi zespół Lancet. Podczas kiermaszu będą występować gościnnie różne zespoły, będą się odbywać gry i zabawy dla dzieci, dostępne będą dania grillowe i napoje. O godz. 19:00 rozpocznie się aukcja, podczas której będzie można nabyć ciekawe eksponaty podarowane m.in. przez ks. Biskupa Seniora Jana Wieczorka. O godz. 19:30 odbędzie konkurs z nagrodą główną. Na koniec o godz. 20:00 wznosimy światełko do nieba i śpiewamy Barkę. Prosimy o przyniesieni świec.

4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. We wtorek przypada Uroczystość św. Jadwigi – Patronki Śląska i rocznica wyboru Ojca św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

6. W tym tygodniu odbędą spotkania kandydatów do bierzmowania klas III

• W środę o godz. 15 00 – klasa III a

• W czwartek o godz. 15 30 – klasa III b

• W czwartek o godz. 16 20 – klasa III c

7. W środę o 20:00 krąg biblijny.

8. W każdą środę o godz. 19:30 spotkanie dla młodzieży i studentów.

9. W czwartek obchodzimy św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia.

10. W każdy piątek o godz. 19:30 spotkanie młodzieży w domu katechetycznym.

11. W każdy piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.

12. W każdą sobotę o godz. 09:00 zapraszamy dzieci na próbę scholi. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać.

13. W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna. W tym dniu kolekta jest przeznaczona na misje. Kazanie wygłosi misjonarz ze Zgromadzenia Księży Oblatów O. Paweł Ratajczak. Po mszy św. w przedsionku kościoła będzie można nabyć kalendarze misyjne.

14. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i miesięcznik List można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.