Ogłoszenia duszpasterskie – 28.10.12 r. – XXX niedziela zwykła

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 15:15

2. Dzisiejsza kolekta specjalna na ocieplenie ławek. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej, w piątek dla dzieci po mszy św. szkolnej i sobotę o godz. 17.00 za zmarłych zalecanych.

4. W środę spowiedź św. dla dzieci i gimnazjum:

• Godz. 15:00 – klasy III i V

• Godz. 16:00 – klasy IV, VI, I, II i III gimnazjum

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy św. jak w niedziele. O godz. 14.00 będzie odprawiona msza św. za zmarłych na cmentarzu komunalnym w domu pogrzebowym w której będzie przewodniczył Ks. Bp Senior Jan Wieczorek. W tym dniu nie ma mszy św. o godz. 16.00.

 

6. W piątek – Dzień Zaduszny. Porządek mszy św. świąteczny 6.30, 9.00 17.00 i 18.30 po mszy św. nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych. W tym dniu kontynuujemy stary i głęboko religijny zwyczaj polecania zmarłych do modlitwy różańcowej. Zalecki z czytelnie wypisanymi imionami oraz z nazwiskami zmarłych składamy w zakrystii u pana kościelnego. W int. zalecanych przez cały tydzień w 1 tygodniu listopada odprawiane będą nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można uzyskać go tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wypełnić inne warunki: spowiedź, komunia św. i modlitwa w int. Ojca Św.

 

7. W każdą środę o godz. 19:30 spotkanie dla młodzieży i studentów.

8. W każdy piątek o godz. 19:30 spotkanie młodzieży w domu katechetycznym.

9. W każdy piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.

10. W każdą sobotę o godz. 09:00 zapraszamy dzieci na próbę scholi. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać.

11. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Miesięcznik List i Parafianina można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.