Ogłoszenia parafialne – 10.03.13 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś się IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare. Zwiastuje połowę okresu przygotowania do Wielkanocy. Nowa Jerozolima cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a papież poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie, szczególnie zasłużonej dla kościoła.

2. Dziś na 15:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Prosimy również o ofiary do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie w zakrystii składamy zalecki. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Dziś kolejna nauka przedślubna o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

5. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W środę i czwartek spotkania z kandydatami do bierzmowania według ustalonego planu.

7. W piątek o godz. 18:00 spotkanie Marianek grupa starsza i zmiana Tajemnic Żywego Różańca Róży Młodzieżowej

8. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

9. W sobotę o godz. 9:00 spotkanie z ministrantami.

10. W sobotę o godz. 18:00 rozpoczynamy w naszej  parafii Rekolekcje Święte, które wygłosi Franciszkanin O. Błażej—Gwardian z Góry św. Anny. Plan rekolekcji dostępny jest w gablotce, Parafianinie i na stronie internetowej parafii.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami dzielnicy z naszej parafii do parafii św. Jerzego. Zakończenie nabożeństwa przy krzyżu misyjnym 

12. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.