Ogłoszenia parafialne: 06.10.13 r. – XXVII niedziela zwykła – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego – Kiermasz

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
 2. Dziś o godz. 15:30 zapraszamy na nieszpory
 3. Dziś w parafii jest organizowany przez Radę Parafialną festyn z okazji rocznicy konsekracji naszego kościoła. W programie imprezy będą m.in. gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów, mała gastronomia i wiele innych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowana będzie również sprzedaż cegiełek, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na działalność parafialnej CARITAS. Każda cegiełka bierze również udział w konkursie, w którym główną nagrodą będzie rower turystyczny oraz oryginalna koszulka Górnika Zabrze z podpisami piłkarzy. Za ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ludziom w Syrii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Dziś o godz. 17.00 kolejna nauka przedślubna w naszej parafii w domu katechetycznym.
 6. W każdy piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.
 7. W każdą sobotę o godz. 09:00 zapraszamy dzieci na próbę scholi. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać.
 8. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym po mszy św. wieczornej, w piątek dla dzieci po mszy św. szkolnej i sobotę o godz. 17.00, natomiast w niedzielę o godz. 15.15. Przed każdym nabożeństwem różańcowym dzieci otrzymują obrazki. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, publicznej kaplicy, w rodzinie lub w społeczności zakonnej oraz innym stowarzyszeniu pobożnym. Odpustu powyższego można dostąpić każdego dnia w ciągu roku
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo z procesją do Matki Bożej Fatimskiej
 10. Również w przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski,  błogosławionego Jana Pawła II .  W tym dniu zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieła Trzeciego Tysiąclecia. Będzie można nabyć kremówki papieskie.
 11. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła