Ogłoszenia parafialne: 08.12.13 r. – II Niedziela Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 15.30
  2. Dziś kolejna nauka przedślubna o godz. 17:00 w parafii św. Jerzego.
  3. Dziś kolekta jest przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Rusinowicach, natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
  4. Decyzją Biskupów Polskich Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy dziś w niedzielę. Poniedziałek jest dniem powszednim: roraty odbędą się o godz. 6:30, natomiast msza św. wieczorna o godz. 18:00. Nie ma mszy św. o godz. 9:00 i 17:00.
  5. Od poniedziałku zachęcamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa we mszach św. roratnich, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w sobotę o godz. 8.00. Przez okres Adwentu nie będzie mszy św. szkolnej, natomiast w piątek o godz. 18:30 msza św. roratnia dla dorosłych, którzy nie mogą uczestniczyć w godzinach porannych.
  6. W każdy piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasno-górski.
  7. W zakrystii można nabyć kalendarze hospicjum, świece na stół wigilijny i opłatki
  8. W przyszłą niedzielę w domu katechetycznym odbędzie się kiermasz z okazji świąt Bożego Narodzenia, podczas którego dzieci będą sprzedawać ozdoby świąteczne, natomiast Caritas – świąteczne pierniki i ciasto. Prosimy domowe gospodynie o „swojskie ciasto”, które prosimy przynieść do domu katechetycznego w sobotę o godz. 13:00.
  9. Przy chrzcielnicy ustawiono szklany wazon, w którym dzieci składają ofiary pieniężne. Połowa tych środków zostanie przekazana na pomoc dla dzieci chorych (na konto podane w Małym Gościu), a druga połowa zostanie przekazana chorym dzieciom z naszej parafii. W tym samym duchu obok figury Matki Bożej w naszej świątyni jest ustawiony kosz na prezenty, które zostaną rozlosowane wśród dzieci, uczestniczących we mszach św. roratnich. Prosimy parafian o włączenie się w ten dar serca.
  10. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.