Ogłoszenia parafialne: 26.10.14 r. – XXX niedziela zwykła

  1. Dziś witamy w parafii misjonarza ze Zgromadzenia Księży Oblatów O. Pawła Ratajczaka, który wygłosi kazanie a po Mszy św. będzie można nabyć kalendarze misyjne.
  2. Dziś o godz. 15:15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  3. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”
  4. Dziś po każdej mszy św. można nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł.
  5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: od poniedziałku do czwartku po mszy św. wieczornej.
  6. W czwartek spotkanie z dziećmi I komunijnymi i rodzicami: godz. 16.20 kl. 3a, godz. 17.10 kl.3b
  7. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy św. jak w niedziele. O godz. 14.00 będzie odprawiona msza św. za zmarłych w parafii św. Jerzego.  W tym dniu będzie msza św. o godz. 18.00.
  8. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach: Centralnym, Lipowym , parafialnym przy ul. Św. Wojciecha w Gliwicach, Parafii Św. Antoniego przy ul. Głowackiego, Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy, Parafii Św. Jadwigi w Brzezince, Parafii Ducha Świętego w Ostropie odbędzie się kwesta na rzecz nieuleczalnie chorych, przebywających w Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na wsparcie działalności Hospicjum. Zbiórkę będą prowadzić pracownicy i wolontariusze. Puszki będą oznakowane logo Hospicjum.
  9. W przyszłą niedzielę – Dzień Zaduszny o godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych. W tym dniu kontynuujemy stary i głęboko religijny zwyczaj polecania zmarłych do modlitwy różańcowej. Zalecki z czytelnie wypisanymi imionami oraz z nazwiskami zmarłych  składamy w zakrystii u pana kościelnego. W int. zalecanych  przez cały tydzień w 1 tygodniu listopada odprawiane będą  nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można uzyskać go tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wypełnić inne warunki: spowiedź, komunia św. i modlitwa w int. Ojca Św.
  10. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Parafianina można nabyć po mszy św. w środkowym przedsionku naszego.