Ogłoszenia parafialne: Niedziela 04.10.15 r. – Uroczyste Rozpoczęcie Jubileuszowych Rekolekcji i Intronizacja Relikwii Świętego Jana Pawła II

 1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Jubileuszowe z okazji 25-lecia konsekracji naszego kościoła, które wygłosi ks. Jan Kaczmarek ze Zgromadzenia Misjonarzy Wincentego a’Paolo. Plan rekolekcji został zamieszczony w specjalnym folderze, który jest dostępny przy każdym wyjściu z kościoła i można go nieodpłatnie zabrać ze sobą dla siebie i sąsiadów. W czwartek kolekta na Zgromadzenie Księży Misjonarzy.
 2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
 3. Dziś o godz. 15:15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 4. Dziś o godz. 17:00 wystąpi chór Calvi Cantores, którego dyrygent Tomasz Sadownik – jest laureatem I nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury
 5. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas, natomiast w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Dziś o godz. 17.00 kolejna nauka przedślubna w naszej parafii w domu katechetycznym.
 7. W piątek zapraszamy na spotkania dla Matek szensztackich – godz. 17:00 i Rodzin szensztackich o godz. 18.30.8.     
 8. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski, ŚWIĘTEGO Jana Pawła II. Przed kościołem po każdej mszy św. będą dostępne papieskie kremówki.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość 25-lecia konsekracji kościoła. Uroczystą mszę św. o godz. 9:30 odprawi ks. Biskup Ordynariusz Jan Kopiec. Podczas pozostałych mszy św. kazanie wygłosi nasz były wikary, obecnie z-ca dyrektora Caritas gliwickiej – ks. Jan Łojczyk.
 11. Są wolne intencje: we wtorek, środę o godz. 9:00 oraz w czwartek o godz. 6:30 i 9:00 .
 12. W sobotę 17.10 jest organizowana pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Koszt przejazdu wynosi 30 zł. Wyjazd o godz. 6:00.
 13. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.