Ogłoszenia parafialne: 14.02.16 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:15.
  2. Dziś rozpoczynają się nauki przedślubne o godz. 17.00 w domu katechetycznym w naszej parafii.
  3. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach „Drogi Krzyżowej” – w piątek o godz. 19.00 i „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15. Podczas Wielkiego Postu nie będzie nabożeństwa Koronki do Miłosierdzia Bożego.Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy zalecki w zakrystii u kościelnego.
  4. W sobotę o godz. 18:00 w parafii św. Jerzego w Łabędach ks. Joachim Giela odprawi mszę św. w 71 rocznicę Tragedii Górnośląskiej.
  5. Podczas ferii zimowych nie będzie mszy św. dla dzieci w piątek o godz. 17:00.
  6. Caritas Gliwicka tradycyjnie zachęca do jałmużny wielkopostnej. W przedsionku kościoła dostępne są Skarbonki i Tytki Miłosierdzia, w których zbierać ofiarę finansową i materialną (np. cukier, kawa, herbata, ryż, kasz, masło itd.). W przedsionku wyłożone są też ulotki dotyczące przekazania 1% podatku na cele akcji charytatywnych prowadzonych przez Caritas.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.
  8. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.