Ogłoszenia parafialne: 16.10.16 r. – XXIX Niedziela Zwykła – Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej – Głównej Patronki Śląska

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość konsekracji kościoła. Kazanie wygłosi Ks. Bogdan Peć Dyrektor Katolickiego Ośrodka „ Dom Nadziei” w Bytomiu
 2. Dziś Uroczystość św. Jadwigi – patronki całego Śląska i Uroczystość Odpustowa w Gliwicach Brzezince.
 3. Dziś o godz. 15:15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe
 4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast w przyszłą niedzielę na Misje. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, w piątek dla dzieci po Mszy św. szkolnej i sobotę o godz. 17.00, natomiast w niedzielę o godz. 15.15
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy II w poniedziałek lub w czwartek po wieczornej Mszy św.
 7. We wtorek obchodzimy św. Łukasza Ewangelisty.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy I (grupa III) we wtorek po wieczornej Mszy św.
 9. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po wieczornej Mszy św.
 10. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek po Mszy św. o godz. 19.00.
 11. W każdy piątek po nabożeństwie różańcowym spotkania grupy młodzieżowej
 12. W każdy piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.
 13. W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II – po każdej mszy św. i nabożeństwie różańcowym oddanie czci relikwii Świętego.
 14. W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Kazanie wygłosi O. Paweł Ratajczak z Poznania, natomiast po mszy św. będzie można nabyć kalendarze misyjne.
 15. W tym tygodniu zapisujemy intencje mszalne na rok 2017: w poniedziałek i wtorek od godziny 15:00.
 16. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Odbędzie się ona w sobotę 22.10. W programie pielgrzymki: Eucharystia, zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem, udział w Apelu Jasnogórskim. Wyjazd o godz. 12.00, powrót ok. 23.00. Koszt uczestnictwa 35 PLN, zapisy w zakrystii.
 17. W sobotę 22.10 w godz. 15:40-16:40 Miasto Gliwice organizuje zbiórkę odpadów niebezpiecznych (termometry rtęciowe, oleje silnikowe, pojemniki ciśnieniowe, rozpuszczalniki, farby, środki ochrony roślin oraz elektrośmieci) na parkingu przy ul. Literatów/Kownackiej w Gliwicach.
 18. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.