Ogłoszenia parafialne: 02.04.17 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które  wygłosi Ojciec Henryk Kałuża ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Werbistów z Nysy.
 2. Dziś zapraszamy na nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym na godz. 15:15, natomiast o godz. 17:00 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla do parafii św. Jerzego
 3. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Prosimy również o ofiary do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu. W środę na wszystkich mszach św. kolekta na Zgromadzenie Misjonarzy Werbistów. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
 4. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach „Drogi Krzyżowej” – w piątek o godz. 19.00. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy zalecki w zakrystii u kościelnego.
 5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z II klasy gimnazjum w czwartek ( 06.04) o godz. 16.30 lub po wieczornej
 6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się w piątek (07.04) Mszą św. o godz. 21.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach Szczegółowe informacje i zapisy na stronie edk.org.pl . Informacji udziela także ksiądz Rafał.
 7. W przyszłą Niedzielę Palmową w naszej parafii organizujemy kiermasz świąteczny. Caritas parafialny w domu katechetycznym oferuje świece świąteczne, prace wystawione przez dzieci, baranki i babki wielkanocne, świąteczny kołacz i różnego rodzaju pieczywo świąteczne.
 8. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas wszystkich mszy św., natomiast o godz. 12.15 procesja wokół kościoła i przyjęcie kandydatów na ministrantów.
 9. W Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież do gliwickiej Katedry. Uroczystą Mszę św. poprzedzi procesja z gałązkami palmowymi, która wyruszy z kościoła Wszystkich Świętych o godz. 14.00. Wszystkich uczestników procesji proszę o przywiezienie ze sobą zielonych gałązek palmowych.
 10. Każdy parafianin osiągający przychody może bez ponoszenia żadnych kosztów odpisać 1% od swojego podatku i przeznaczyć na działalność organizacji pożytku publicznego. W celu dokonania odpisu wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000283966 z dopiskiem, że środki mają być przekazane do Rzymskokatolickiej Parafii św. Anny w Gliwicach-Łabędach.
 11. Caritas Gliwicka tradycyjnie zachęca do jałmużny wielkopostnej. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny.
 12. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.