Ogłoszenia parafialne: 30.07.17 r. – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. ANNY – PATRONKI NASZEGO KOŚCIOŁA

  1. Dziś w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci św. Anny. Suma odpustowa, którą odprawi kanclerz Kurii ks. Sebastian Wiśniewski o godz.11:00, natomiast uroczyste nieszpory o godz. 15:00.
  2. Dziś o godz. 17:00 zapraszamy na koncert odpustowy w wykonaniu zespołu dziecięco-młodzieżowego, orkiestry dętej z Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie.
  3. W środę odpust Porcjunkuli. Warunkami uzyskania odpustu są: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz… I Wierzę w Boga… oraz dowolna modlitwa w intencji Ojca św. Wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  4. W piątek – I Piątek miesiąca. Msza św. o godz. 6:30 w intencji czcicieli NSPJ
  5. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17:00 i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii
  7. W niedzielę na Górze św. Anny odpust franciszkański ku czci Matki Bożej Anielskiej.
  8. W niedzielę święto Przemienienia Pańskiego
  9. W dniach 17-19 sierpnia wyrusza 25 pielgrzymka Diecezji Gliwickiej na Jasną Górę pod hasłem „Idźcie i głoście”. Rozpoczęcie mszą św. w katedrze w czwartek o godz. 8:00. Chętnych prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej z podaniem numeru PESEL.
  10. Prasę katolicką tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego można nabyć po każdej Mszy św.