Ogłoszenia parafialne: 10.12.17 r. – II Niedziela Adwentu

 1. Dziś obchodzimy II Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 15.30
 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Parafii, natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Zachęcamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa we mszach św. roratnich, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w sobotę o godz. 8.00. Przez okres Adwentu nie będzie mszy św. szkolnej, natomiast w piątek o godz. 18:30 msza św. roratnia dla dorosłych, którzy nie mogą uczestniczyć w godzinach porannych.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII w poniedziałek lub czwartek po wieczornej Mszy św.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
 6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy II gimnazjum odbędą się we wtorek (grupa I i III) i w czwartek (grupa II i IV).
 7. W czwartek w auli pod kościołem spotkanie opłatkowe dla dzieci I-komunijnych z rodzicami: godz. 16:30 – klasy a i d, godz. 18:00 – klasy b i c
 8. W piątek o godz. 18:00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów.
 9. W piątek zapraszamy do udziału w Adwentowym Dniu Skupienia młodzieży naszego dekanatu. Najpierw wspólne roraty na Mszy św. o godz. 18.30 a następnie spotkanie w domu katechetycznym.
 10. W piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 11. W sobotę o godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
 12. W sobotę rozpoczynają się rekolekcje ADWENTOWE, które wygłosi Ojciec Cherubin – franciszkanin.
 13. Dziś o godz. 11:00 w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium w Opolu nasi klerycy przyjmują posługi: kleryk Mariusz Setlak otrzymuję kandydaturę do diakonatu, natomiast kleryk Patryk Gawłowski – akolitat.
 14. Dziś i w przyszłą niedzielę w domu katechetycznym po Mszy św. o godz. 16.00 odbędą emisje filmów o tematyce religijnej.
 15. Dziś w zakrystii można nabyć kalendarze hospicjum, karty świąteczne, opłatki, lampiony roratnie i świece na stół wigilijny
 16. W przyszłą niedzielę w domu katechetycznym odbędzie się kiermasz z okazji świąt Bożego Narodzenia, podczas którego dzieci będą sprzedawać ozdoby świąteczne, natomiast Caritas – świąteczne pierniki ciasto. Prosimy o przynoszenie swojskich wypieków do domu katechetycznego w sobotę o godz. 12:00
 17. W przyszłą niedzielę przypadają urodziny Papieża Franciszka – pamiętajmy w modlitwach o Ojcu św.
 18. Są wolne intencje w piątek i sobotę o godz. 06:30
 19. Dziś w godz. 15:00-18:00 Caritas Diecezji Gliwickiej w Gliwicach organizuje festyn integracyjny związany ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia ,,ISKIERKA”, który odbędzie się na boisku Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej przy Toszeckiej 179.
 20. Podczas kolędy będziemy gościć w naszej parafii Misjonarza ks. Jana Kaczmarka. Jest możliwość zamówienia mszy św. gregoriańskiej.
 21. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.