Ogłoszenia parafialne: 04.03.18 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś o godz. 15:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
 2. Dzisiejsza kolekta na ośrodek rehabilitacyjny w Rusinowicach. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
 3. Dziś kolejna nauka przedślubna o godz. 17.00 w parafii św. Jerzego
 4. Papież Franciszek od początku swego pontyfikatu promuje inicjatywę 24h dla Pana, która jest zachętą do sprawowania sakramentu pojednania w kontekście adoracji eucharystycznej, która odbędzie się w piątek 9 od godz. 19:30 do godz. 18:00 w sobotę 10 marca w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Gliwicach pod hasłem „Ty udzielasz przebaczenia”. Nasz parafia będzie przewodniczyć adoracji w sobotę od 16:00 do 17:00
 5. W przyszły poniedziałek o godz. 18:00 w parafii św. Jerzego ks. Biskup Senior Jan Wieczorek udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
 6. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klasy II gimnazjum odbędą się we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po wieczornej Mszy św.
 8. W środę, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na katechezę dla dorosłych o trzecim Przykazaniu Bożym.
 9. W środę o 21.00 w kaplicy adoracji odbędzie się spotkanie modlitewne mężczyzn.
 10. W piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.
 11. Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP z Katowic-Panewnik zapraszają dziewczęta od 16 roku życia na Wielkopostne Dni Skupienia, które odbędą się w dniach od 23 do 25 marca. Szczegółowe informacje dostępne są u ks. Karola
 12. Klerycy Seminarium Międzydiecezjalnego w Opolu przygotowali muzyczno-teatralne wydarzenie, które będzie poświęcone tematyce Męki Pańskiej i Eucharystii. Będziemy mogli zobaczyć to, co „niewidzialne”. Msza Święta to przecież uobecnienie Ofiary Chrystusa – wydarzenie, które łączy przeszłość i przyszłość, niebo i ziemię – przekonują klerycy. Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w czwartek 22 marca w auli WMSD w Opolu (nad kościołem seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały). Wstęp jest bezpłatny. Nasza parafia organizuje wyjazd na to misterium. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu autobusem 20 zł.
 13. Osoby, które chciałyby włączyć się w ubogacanie liturgii Wielkiego Tygodnia w naszym kościele poprzez śpiew zapraszamy na próby scholii, które odbywają się w piątki o 18.00 w domu katechetycznym.
 14. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach „DrogiKrzyżowej” – w piątek o godz. 19.00 i „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15
 15. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy zalecki w zakrystii u kościelnego.
 16. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.