Ogłoszenia parafialne: 18.03.18 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi Ojciec Bernard z Zakonu św. Franciszka z Kłodzka. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na stronie internetowej parafii. Tradycyjnie o godz. 17:00 idziemy z procesją Drogi Krzyżowej z parafii św. Jerzego do naszej. Po Drodze Krzyżowej msza św. W środę na zakończenie rekolekcji kolekta na Zakon św. Franciszka w Kłodzku.
 2. Dziś o godz. 15:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
 3. Dzisiejsza kolekta na potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
 4. W czwartek o godz. 16:00 z parkingu przed kościołem wyjazd do Seminarium w Opolu na wydarzenie muzyczno-teatralne, które będzie poświęcone tematyce Męki Pańskiej i Eucharystii. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc.
 5. W piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski i Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 21.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach Szczegółowe informacje i zapisy na stronie edk.org.pl . Informacji udziela także ksiądz Rafał.
 7. W przyszłą Niedzielę Palmową w naszej parafii organizujemy kiermasz świąteczny. Caritas parafialny w domu katechetycznym oferuje świece świąteczne, prace wystawione przez dzieci, baranki i babki wielkanocne, świąteczny kołacz i różnego rodzaju pieczywo świąteczne. Świąteczne wypieki na kiermasz przynosimy w sobotę o godz. 13:00 do domu katechetycznego.
 8. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas wszystkich mszy św., natomiast o godz. 12.15 procesja wokół kościoła.
 9. W Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież do gliwickiej Katedry. Uroczystą Mszę św. poprzedzi procesja z gałązkami palmowymi, która wyruszy z kościoła Wszystkich Świętych o godz. 14.00. Wszystkich uczestników procesji proszę o przywiezienie ze sobą zielonych gałązek palmowych.
 10. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach „DrogiKrzyżowej” – w piątek o godz. 19.00 i „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15
 11. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy zalecki w zakrystii u kościelnego. Do skarbony można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 12. W domu katechetycznym wystąpiła awaria centralnego ogrzewania. W związku z pracami, związanymi z usuwaniem awarii przez najbliższy tydzień wszystkie zajęcia i spotkania w domu katechetycznym nie będą mogły się odbyć.
 13. Są wolne intencje w środę i sobotę o godz. 6:30
 14. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.