Informacje Duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 16.06.2019

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. Ksiądz Prymicjant udziela błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości prymicyjnej.
2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.
3. W środę o godz. 7.30 Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019. Zapraszamy dzieci i młodzież do podziękowania Panu Bogu za kolejny rok nauki.
4. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy św.: 6:30, 8:00, 9:00 (z procesją), 12:15 i 16:00. Zachęcamy, by na trasie procesji przyozdobić okna symbolami religijnymi. Prosimy także o pomoc i zaangażowanie mieszkańców przy budowaniu czterech ołtarzy na trasie procesji. Trasa tegorocznej procesji przebiega ulicami: Zygmuntowską, Literatów, Rejtana, 15 Grudnia, Lipcową. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach: przy ul. Literatów, przy ul. Rejtana, przy ul. Lipcowej oraz przy kościele. Prosimy o nie parkowanie pojazdów na trasie procesji w czasie jej trwania. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz rocznicowe do udziału w procesji. Prosimy także o przynoszenie kwiatów, które dzieci będą sypać przed Najświętszym Sakramentem.
5. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych procesje teoforyczne.
6. W związku z wakacjami w piątek Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
7. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia połączone z możliwością uczczenia relikwii św. Jana Pawła II..
8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Zygmunta Piontka, misjonarza w Togo. Ksiądz Misjonarz wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie można finansowo wesprzeć dzieła misyjne, które podejmuje.
9. Także w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiarodawców nowej rzeźbionej figury św. Barbary. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za inicjatywę.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, czasopismo „Cuda i Łaski Boże” oraz nowe „L’osservatore Romano”.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Paweł Szymusiński, par. św.Anny w Gliwicach
Monika Rzeźnik, par. św. Anny w Gliwicach

Robert Rokita, par. św.Anny w Gliwicach
Małgorzata Sola, par. św.Anny w Gliwicach

Joachim Faber, par. św.Anny w Gliwicach
Marta Serafin, par. św.Jerzego w Gliwicach