Informacje Duszpasterskie: 23.06.2019 roku

1. Witamy w naszej parafii ks. Zygmunta Piontka, misjonarza w Togo. Ksiądz Misjonarz wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można finansowo wesprzeć dzieła misyjne, które podejmuje.
2. Dzisiaj we wszystkich kościołach, kaplicach oraz ośrodkach duszpasterskich w Polsce, po każdej Mszy Świętej, odśpiewane zostaną suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.
3. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.30 na nabożeństwo z procesją teoforyczną.
4. W związku z oktawą Bożego Ciała do czwartku włącznie po Mszach św. wieczornych odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła.
5. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek Uroczystość NSPJ (po Mszach św. nabożeństwo ku czci NSPJ), ; w sobotę Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, patronów diecezji gliwickiej.
6. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
8. Od jutra i podczas całych wakacji kancelaria parafialna czynna: w środę i piątek. w godz. 16.30-17.30 oraz sobotę w godz. 7.00-8.00.
9. W marcu przyszłego roku planowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Termin: 20-26 marca 2020r. Cena: 470 USA + 1990 Pln. Bliższe informacje oraz zapisy w zakrystii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, czasopismo „Cuda i Łaski Boże”. Jest także wakacyjny, podwójny numer „Parafianina”.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Paweł Szymusiński, par. św.Anny w Gliwicach
Monika Rzeźnik, par. św. Anny w Gliwicach

Robert Rokita, par. św.Anny w Gliwicach
Małgorzata Sola, par. św.Anny w Gliwicach

Joachim Faber, par. św.Anny w Gliwicach
Marta Serafin, par. św.Jerzego w Gliwicach

Mirosław Schab, par. św.Anny w Gliwicach
Natalia Zuber, par. św.Anny w Gliwicach