Informacje Duszpasterskie: 23.02.2020 roku

1. Dziś rozpoczynają się Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Zapraszamy do uczestnictwa w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji podany jest w gablotkach oraz na stronie internetowej. W poniedziałek, z racji bierzmowania, adorację zakończymy o godz. 17.30.
2. W poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Jan Kopiec udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
3. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
4. W środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. jakościowy (tzn. od potraw mięsnych) oraz ilościowy (tzn. jeden posiłek do syta w ciągu dnia). Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy pochodzących z naszej gliwickiej diecezji.
5. W środę o godz. 18.00 kolejne Nabożeństwo ku czci św. Anny. Intencje do modlitwy (prośby i podziękowania) oraz Mszy św. zbiorowej o godz. 18.30 można składać przed nabożeństwem w zakrystii.
6. Po Mszy św. wieczornej w środę katecheza dla dorosłych.
7. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.15. Kazania pasyjne wygłosi ks. Paweł Łukaszyk. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00. Zalecki za zm. składamy u pana kościelnego.
8. W czwartek w godz. od 16.00 do 18.00 w salkach będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypisywaniu PIT-u umożliwiającego przekazanie jednego procenta podatku na potrzeby naszej parafii. Należy zabrać zeszłoroczne zeznanie podatkowe.
9. W piątek po Mszy św. szkolnej Droga Krzyżowa dla dzieci. Dzieci otrzymują obrazki.
10. Po Drodze Krzyżowej dla dzieci spotkanie starszej grupy Dzieci Maryi.
11. W piątek w Kościele w Polsce obchodzony jest dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego. W tej intencji modlić się będziemy w czasie Koronki o godz. 15.00 oraz w czasie Drogi Krzyżowej.
12. W piątek po Drodze Krzyżowej (ok. 20.00) spotkanie grupy formacyjno-modlitewnej.
13. W czasie Wielkiego Postu nie będzie w piątki wieczornego Apelu i Koronki.
14. W przyszłą niedzielę (g. 17.00) w par. św. Jerzego rozpoczynają się nauki przedślubne.
15. W niedzielę 8 marca organizowany jest wyjazd do Krakowa na salezjańskie Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o godz. 13.00, spektakl rozpoczyna się o 15.30 i jest przeznaczony dla widzów od 16-go roku życia. Koszt 60 zł (przejazd+wejściówka) – płatne przy zapisie w zakrystii.
16. W czwartek rozpocznie się malowanie kaplicy św. Anny, które potrwa kilka dni.
17. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.