Informacje Duszpasterskie: 01.03.2020 roku

 1. Zachęcamy dzisiaj na godz. 15.15 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Paweł Łukaszyk. Po Gorzkich Żalach ministranci będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.
 2. O godz. 17.00 dzisiaj w par. św. Jerzego pierwsza nauka przedślubna.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy formacyjno-modlitewnej.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W środę o 21.00 spotkanie modlitewne dla mężczyzn.
 6. W czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 6.30 w intencji powołań. Od 17.00 adoracja prowadzona; o 17.30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
 7. W piątek przypada I-szy piątek miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego po Mszy św. porannej.
 8. O godz. 17.00 w piątek Msza św. szkolna, a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci.
 9. W piątek o godz. 19.00 Droga Krzyżowa. Zalecki za zmarłych można składać u pana kościelnego.
 10. W czasie Wielkiego Postu nie będzie w piątki wieczornego Apelu i Koronki.
 11. W sobotę przypada I-sza sobota miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Nabożeństwo pierwszosobotnie, połączone ze zmianą tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00.
 12. Także w sobotę o godz. 15.00 w auli pod kościołem odbędzie się spotkanie wszystkich należących do „Margaretek” naszej parafii.
 13. W niedzielę 8 marca organizowany jest wyjazd do Krakowa na salezjańskie Misterium Męki Pańskiej. Koszt 60 zł – płatne przy zapisie w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
 14. Serdeczne podziękowanie dla rodziców młodzieży, która przyjęła w poniedziałek sakrament bierzmowania za złożoną ofiarę. Zostały zakupione 4 zielone ornaty do sprawowania Mszy św. koncelebrowanych oraz jeden obrus ołtarzowy.
 15. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów malowania kaplicy św. Anny i zakrystii oraz na wymianę nawierzchni wokół kościoła. Na jesień tego roku planowane jest wyłożenie kostką obejścia kościoła i plebanii. Będzie to kosztowna inwestycja, dlatego jedna kolekta w miesiącu będzie kolektą specjalną na ten cel. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary!
 16. Serdeczne podziękowania dla panów, którzy wymalowali kaplicę św. Anny.
 17. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer „Parafianina”.

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Rusin, par. NSPJ w Gliwicach
Klaudia Pierończyk, par. św. Anny w Gliwicach

Konrad Drozd, par. św. Anny w Gliwicach
Magdalena Juskowiak, par. św. Piotra i Pawła w Gliwicach