Informacje Duszpasterskie: 29.03.2020 roku

 1. W związku z panującą sytuacją epidemii Biskup Gliwicki Jan Kopiec przedłuża do odwołania dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św., której udziela wszystkim diecezjanom oraz innym osobom przebywającym na terenie Diecezji Gliwickiej. Jednocześnie przypomina o możliwości uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
 2. Wszystkie Msze św. w najbliższym tygodniu będą sprawowane w wyznaczonych wcześniej intencjach, ale bez udziału wiernych. Godziny Mszy św. mogą ulegać zmianie, zawsze jednak odprawiane będę w wyznaczonym dniu.
 3. W niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św., która będzie transmitowana internetowo. Bezpośredni link do transmisji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. O godz. 15.15 będą również transmitowane Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek o godz. 19.00 Droga Krzyżowa.
 4. W niedzielę w kaplicy adoracji będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 17.00. Kościół będzie otwarty od 12.00 do 15.00 (tylko wejściem bocznym).
 5. W ciągu tygodnia w kaplicy adoracji będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30 do 18.30. pamiętamy, by w kaplicy nie było jednocześnie więcej niż 5 osób.
 6. Ze względu na bezpieczeństwo związane z wirusem Biskup Gliwicki zaleca ograniczenie w udzielaniu Komunii św. Komunię św. można będzie przyjąć jedynie na indywidualną prośbę, po wcześniejszym umówieniu.
 7. Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą: Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cie przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.
 8. Nie będzie też organizowana spowiedź przedświąteczne. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej. Można skorzystać indywidualnie ze spowiedzi, ale po wcześniejszym umówieniu.
 9. Na stronie internetowej parafii znajdują się propozycje Rekolekcji, których można wysłuchać za pomocą internetu. Zachęcamy do takiej indywidualnej formy przeżycia Rekolekcji.
 10. Zachęcamy by codziennie o godzinie 20.30 odprawiać modlitwę różańcową w swoich rodzinnych domach, prosząc o zdrowie i o ustanie epidemii.
 11. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane do skarbon (w kaplicy i kościele), indywidualnie czy też na konto parafii. „Bóg zapłać”!
 12. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Naglące sprawy prosimy załatwiać telefonicznie, bądź bezpośrednio na plebanii.
 13. Kolejny numer „Parafianina” będzie wyłożony w kaplicy adoracji oraz dostępny na stronie naszej parafii. „Gość Niedzielny” jest do pobrania na stronie: gosc.pl.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Piwowarski, par. Najśw. Salwatora w Krakowie

Marta Fabian, par. św. Anny w Gliwicach