Informacje Duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020 roku

1. Wobec istniejącego zagrożenia Biskup Gliwicki podtrzymuje do odwołania dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św., zachęcając jednocześnie do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu.
2. W każdą niedzielę o godz. 11.00 transmisja Mszy św. z naszego kościoła.
3. W związku z nowymi ustaleniami władz państwowych, stosując się do wskazań Biskupa Gliwickiego, od poniedziałku (20 kwietnia) Msze św. są sprawowane z udziałem wiernych. Stosownie do zasady „1 wierny na 15m2”, w naszym kościele (wliczając kaplice boczne i chór) w jednej Mszy św. może uczestniczyć 75 wiernych (w tym służba liturgiczna). Konieczne jest zachowanie odległości 2 metrów oraz zakrywanie ust i nosa.
4. We wskazaniach Biskupa Gliwickiego czytamy min.: „Przypomina się, że osoby przebywające w kościele lub na cmentarzu zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są duchowni w czasie sprawowania obrzędów.
Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Natomiast osoby przyjmujące Komunię św. do ust powinny przyjmować ją na końcu”.
5. Dzisiaj o godz. 15.30 Nabożeństwo ku czci św. Anny.
6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ po rannej Mszy. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
7. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele 15.30; od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej; w soboty 17.30.
8. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski (przeniesioną z niedzieli 3-go maja). Msze św. o godz. 6.30; 9.00 i 16.00. O godz. 17.00 Nabożeństwo Pierwszosobotnie ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. O 18.00 Msza św. będzie już z następnej niedzieli.
9. Przypominamy, by w kaplicy adoracji jednocześnie przebywało nie więcej nić 5 osób, zachowując od siebie odległość min. 2 metrów.
10. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. oraz w soboty od 17.00. Prosimy o zachowanie w konfesjonale należytej ostrożności.
11. Kolekta dzisiejsza (którą można złożyć przy wyjściu z kościoła) przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne na rzecz parafii, za ofiary składane do skarbon, indywidualnie czy też na konto parafii. „Bóg zapłać”!!!
12. Kancelaria parafialna czynna w stałych godzinach. Pamiętajmy jednak o zachowaniu koniecznych środków ostrożności.
13. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Parafianina”. Obowiązuje samoobsługa.