Informacje Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 roku

1. Wobec istniejącego zagrożenia Biskup Gliwicki podtrzymuje do odwołania dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św., zachęcając jednocześnie do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu.
2. W każdą niedzielę o godz. 11.00 transmisja Mszy św. z naszego kościoła, o godz. 15.30 transmisja Nabożeństwa Majowego.
3. Zgodnie z ustaleniami państwowymi od niedzieli 17 maja br. w naszym kościele w jednej Mszy św. lub nabożeństwa może uczestniczyć 113 osób. Prosimy, by pamiętać o zachowywaniu odległości 2 m oraz zakrywaniu ust i nosa.
4. Zgodnie z nowymi ustaleniami w kaplicy adoracji jednocześnie może obecnie przebywać 7 osób, zachowując od siebie odległość min. 2 metrów.
5. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w niedziele 15.30; od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej; w soboty 17.30.
6. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II.
7. W poniedziałek Ksiądz Prałat Piotr Kansy obchodzi swoją 45. rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
8. W tym tygodniu od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. W czasie Nabożeństw Majowych będziemy modlić się w tej intencji.
9. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. Podczas tego nabożeństwa zostaną zaprzysiężone kolejne dwie Margaretki, które modlić się będą za ks. Patryka i br. Alberta.
10. W piątek rozpoczyna się Nowenna przez Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
11. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. oraz w soboty od 17.00.
12. Kolekta dzisiejsza (którą można złożyć przy wyjściu z kościoła) przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne na rzecz parafii, za ofiary składane do skarbon czy też na konto parafii. „Bóg zapłać”!!!
13. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. Obowiązuje samoobsługa.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Mateusz Lewandowski, par. św. Jadwigi w Gliwicach
Marta Gawliczek, par. św. Anny w Gliwicach