Informacje Duszpasterskie: 24.05.2020 roku

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Zgodnie z ustaleniami państwowymi obecnie w naszym kościele w jednej Mszy św. lub nabożeństwa może uczestniczyć 113 osób. Prosimy, by pamiętać o zachowywaniu odległości 2 m oraz zakrywaniu ust i nosa. W kaplicy adoracji jednocześnie może obecnie przebywać 7 osób, zachowując od siebie odległość min. 2 metrów.
3. Wobec istniejącej sytuacji Biskup Gliwicki podtrzymuje do odwołania dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św.
4. W każdą niedzielę o godz. 11.00 transmisja Mszy św. z naszego kościoła, o godz. 15.30 transmisja Nabożeństwa Majowego.
5. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: dzisiaj o 15.30; od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej; w soboty 17.30.
6. W poniedziałek ks. Paweł obchodzi swoje kolejne urodziny. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
7. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie kolejne Nabożeństwo ku czci św. Anny. Msza św. wieczorna w intencji matek oraz w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszej Patronki. Intencje można składać przed Mszą św. w zakrystii.
8. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
9. W najbliższą sobotę w kościele św. Bartłomieja w Gliwicach nasz dk. Patryk Gawłowski przyjmie święcenia prezbiteratu. Ze względu na panującą sytuację w tej uroczystości mogą uczestniczyć wyłącznie zaproszeni przez dk. Patryka goście.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 ks. Neoprezbiter odprawi w naszym kościele swoją Mszę św. Prymicyjną (transmitowaną internetowo). W związku z ograniczeniami w tej Mszy św. uczestniczyć mogą wyłącznie zaproszeni przez Prymicjanta goście. Nie będzie również uroczystego wyprowadzenia Prymicjanta z domu rodzinnego. O godz. 10.45 Uroczystość Prymicji rozpocznie się na plebanii, skąd Prymicjant będzie wprowadzony do kościoła. O godz. 15.00 Prymicjant odprawi ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe, w czasie którego udzieli również błogosławieństwa prymicyjnego. W poniedziałek i wtorek (1-2 czerwca) Prymicjant będzie odprawiał dodatkowe Msze św. o godz. 16.30. Zarówno w czasie tym Mszy św., jak i w kolejną niedzielę (7 czerwca) będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
11. W przyszłą niedzielę (31.05), z racji prymicji będzie dodatkowa Msza św. o godz. 13.30.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. Obowiązuje samoobsługa.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Mateusz Lewandowski, par. św. Jadwigi w Gliwicach
Marta Gawliczek, par. św. Anny w Gliwicach

Łukasz Madej, par. św. Anny w Gliwicach
Karolina Piela, par. Wniebowzięcia NMP w Rudach

Sebastian Thiem, par. Wniebowzięcia NMP w Radlinie
Roksana Mora, par. św. Anny w Gliwicach