Informacje Duszpasterskie: 21.06.2020 roku

1. Witamy w naszej parafii ks. Pawła Kaczmarczyka i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Ksiądz Neoprezbiter po Mszy św. będzie będzie udzielał bł. prymicyjnego.
2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.
3. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
4. W piątek o godz. 7.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
5. O godz. 17.30 w piątek kolejne Nabożeństwo ku czci św. Anny. Zachęcamy do składania intencji (próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Anny), w których odprawiona będzie Msza św. zbiorowa o godz. 18.00. Intencje można składać przed nabożeństwem w zakrystii. W czasie nabożeństwa poświęcimy nowy obraz św. Anny.
6. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
7. W sobotę od godz. 9.00 do 14.00 odbędzie się jednorazowa zbiórka makulatury. Zbiórka będzie w stałym miejscu, zbierane będą wyłącznie gazety.
8. W przyszłą niedzielę z racji rozpoczynających się wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. O godz. 12.15 Msza św. chrzcielna.
9. Kolekta dzisiejsza, którą można złożyć przy wyjściu z kościoła, przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać! za wszelkie składane ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na Stolicę Apostolską.
10. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
11. Decyzją Księdza Biskupa nasi Księża Wikary od końca sierpnia zostają przeniesieni na inne parafie. Ks. Mariusz posługiwał będzie w par. MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach, jego Msza św. pożegnalna będzie w poniedziałek 27 lipca. Ks. Paweł będzie posługiwał w par. św. Anny w Zabrzu. Jego Msza św. pożegnalna będzie we wtorek 25 sierpnia. W naszej parafii od końca sierpnia posługiwać będą: ks. Damian Trojan oraz ks. neoprezbiter Marcin Maciejczyk. Zarówno odchodzących jak i przychodzących kapłanów otoczmy naszą modlitwą.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Dawid Orzeł, par. Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach
Agata Sojka, par. św. Anny w Gliwicach

Kamil Kawalec, par.
Malwina Hajduk, par. św. Anny w Gliwicach