Informacje Duszpasterskie: 26.07.2020 roku

1. Obchodzimy dzisiaj Odpust Parafialny ku czci św. Anny. Witamy w naszej wspólnocie ks. Józefa Kara, który głosi dla nas kazania odpustowe oraz będzie przewodniczył Sumie Odpustowej o godz. 11.00. Uroczyste Nieszpory o godz. 15.00. Zachęcamy do wspólnego świętowania odpustu zarówno w kościele, jak i w gronie rodzinnym.
2. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. W sobotę przypada I-sza sobota miesiąca, o godz. 17.00 Nabożeństwo Pierwszosobotnie, ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.
4. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunki zyskania odpustu: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz w intencjach Ojca Świętego.
5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna: środy i piątki w godz. 16.30-17.30 oraz czwartki w godz. 8.00-9.00.
6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, którego wiodącym tematem jest postać św. Anny. Zachęcamy do lektury.
7. Od dzisiaj rozpoczynamy duchowe przygotowanie do Misji Świętych, które w naszej parafii odbędą się w dniach 20-27 września br. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Modlitwę o Łaski Misyjne.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Mariusz Wierzbicki, par. sw. Anny w Gliwicach
Marta Frania, par. sw. Anny w Gliwicach

Tomasz Janota, par. sw. Anny w Gliwicach
Agata Mirkowska, par. św. Michała Archanioła w Gliwicach