Informacje Duszpasterskie: 16.08.2020 roku

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Jacka oraz ks. Krzysztofa ze wspólnoty „Chleb Życia”. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Po mszach św. przed kościołem można wesprzeć prowadzone przez wspólnotę dzieła.
2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.
3. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w czwartek (20 sierpnia). Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w katedrze o godz. 8.00, zakończenie w sobotę (22 sierpnia) Mszą św. w Częstochowie o godz. 14.00. Zachęcamy do duchowego towarzyszenia pątnikom.
4. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.
5. Kolekta dzisiejsza, którą można złożyć przy wyjściu z kościoła, przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać! za wszelkie składane ofiary.
6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
7. Ze względu na dużą ilość zachorowań na koronawirusa w ostatnim czasie przypominamy o konieczności zasłaniania w kościele ust i nosa oraz o właściwej kolejności w czasie przystępowania do Komunii św. (najpierw przystępują osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, a dopiero po nich osoby przyjmujące do ust).
8. Trwa proces beatyfikacyjny Alfonsa Mańki. Sługa Boży Alfons rodził się w 1917 roku w Lisowicach na terenie dzisiejszej diecezji gliwickiej. Swoje życie związał jako kleryk ze Zgromadzeniem Oblatów Maryi Niepokalanej. Po wybuchu II wojny światowej został aresztowany przez Gestapo i osadzony w obozach koncentracyjnych w Dachau i Mauthausen-Gusen, gdzie po ciężkich pracach w kamieniołomie zmarł z wycieńczenia. Wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące Sługi Bożego Alfonsa Mańki, proszeni są o przekazanie ich proboszczowi.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Kacper Dywan, par. św. Anny w Gliwicach
Justyna Filipek, par. św. Anny w Gliwicach

Maciej Kasprów, par. św. Anny w Gliwicach
Katarzyna Widera, par. św. Anny w Gliwicach