Informacje Duszpasterskie: 16.05.2021 roku

1. Przeżywany dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Majowe. Dzisiaj o godz. 15.30, w ciągu tygodnia po Mszach św. wieczornych, w soboty o godz. 17.30.
3. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne ze śpiewami z Taizé.
4. We wtorek swoją rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Prałat Piotr Kansy. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
5. Po Mszy św. wieczornej we wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego.
6. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna. Roztropności rodziców pozostawiamy decyzję o uczestnictwie dzieci we Mszy św. szkolnej.
7. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny Okres Wielkanocny.
9. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.
10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. Można także nabyć płytę zespołu Trzecia Godzina Dnia (TGD) zatytułowaną „Twoje Imię”, w cenie 40 złotych.
11. W dniach 17.07.-26.07. br organizowany jest wyjazd młodzieży do Taizé we Francji na tygodniowe rekolekcje z Ekumeniczną Wspólnotą Braci z Taizé oraz młodzieżą z całego świata. Więcej informacji na plakacie, zapisy u ks. Damiana.
12. Zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi w naszym kościele w jednym nabożeństwie może uczestniczyć do 75 osób. Pamiętajmy. o zachowywaniu dystansu oraz zasłanianiu ust i nosa.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Tadeusz Greif, w. Anny w Gliwicach
Anna Zając, w. Anny w Gliwicach