Informacje Duszpasterskie: 20.11.2022 roku

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnią niedziela w roku liturgicznym.
2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.
3. O godz. 17.00 dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie.
4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
5. W środę o 19.15 w kaplicy św Anny spotkanie modlitewne ze śpiewami z Taizé.
6. W czwartek o 17.00 w salce spotkanie dzieci pierwszokwomunijnych (klasa III c).
7. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna.
8. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
9. W sobotę o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
10. O godz. 17.30 w sobotę Nabożeństwo ku czci św. Anny. Prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Anny można składać przez nabożeństwem w zakrystii. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach W czasie sobotniego nabożeństwa zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu, a wraz z nim Nowy Rok Liturgiczny. W tym dniu organizowany będzie w salkach Kiermasz Adwentowy. Zapraszamy wszystkich do czynnego włączenia się w jego przygotowanie. Zachęcamy i prosimy parafian o upieczenie ciast, które można składać w salkach w sobotę w godz. od 12.00 do 13.00. Chętnych do pomocy przy kiermaszu zapraszamy do współpracy.
12. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.
13. W przedsionku kościoła Dzieci Maryi rozprowadzają kalendarze adwentowe „Boski Adwent” w cenie 15 zł.
14. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
15. Caritas Diecezji Gliwickiej dnia 20 grudnia br. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 38 organizuje wigilię, na którą zaprasza osoby samotne, starsze, schorowane oraz matki Ukrainki z dziećmi. Zapisy na wigilię w Caritasie naszej parafii w czwartki od 17.00 do 18.00 lub w zakrystii.