Informacje Duszpasterskie: 19.02.2023 roku

1. Dziś rozpoczynają się Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Zapraszamy do uczestnictwa w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji podany jest w gablotkach oraz na stronie internetowej. Dzisiaj zakończymy adorację nieszporami eucharystycznymi o godz. 15.30.
2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
3. W środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. jakościowy (tzn. od potraw mięsnych) oraz ilościowy (tzn. jeden posiłek do syta). Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Kolekta tego dnia przeznaczona na pomoc misjonarzom inkardynowany do diecezji gliwickiej.
4. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.15. Kazania pasyjne wygłosi ks. Sławomir Hałakuc, notariusz Sądu Biskupiego w Gliwicach.
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00. Zalecki/wypominki za zmarłych składamy u pana kościelnego.
5. W piątek w Kościele w Polsce obchodzony jest dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego. W tej intencji modlić się będziemy w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej.
6. O godz. 17.00 w piątek Msza św. szkolna, po niej Droga Krzyżowa dla dzieci.
7. W czasie Wielkiego Postu nie będzie w piątki wieczornego Apelu i Koronki.
8. W sobotę o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
9. O godz. 17.30 w sobotę Nabożeństwo ku czci św. Anny, prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Anny można składać przed nabożeństwem w zakrystii.
10. Kolekta przyszłej niedzieli na pokrycie kosztów ogrzewania.
11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
12. Istnieje możliwość przekazania 1,5 % swojego podatku na działalność statutową i charytatywną naszej parafii. Wzór odnośnego dokumentu jest wyłożony w przedsionku kościoła. Zachęcamy do takiej formy wsparcia naszej parafii.
13. W niedzielę 5 marca w par. św. Jerzego rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Chętne pary prosimy o wcześniejsze zgłoszenie (osobiste lub mailowe).