Informacje duszpasterskie 23.07.2023 roku

 1. Obchodzimy dzisiaj Odpust Parafialny ku czci św. Anny. Witamy w naszej wspólnocie ks. Bogdana Pecia, który głosi dla nas kazania odpustowe oraz będzie przewodniczył Sumie Odpustowej o godz. 11.00. Zapraszamy na Uroczyste Nieszpory na godz. 15.00.
 2. We wtorek, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów (początek w kościele). Zachęcamy kierowców do indywidualnego włączenia się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”. W ten sposób można pomóc w zakupie pojazdów dla misjonarzy na całym świecie. Szczegóły na plakacie, blankiety wpłaty wyłożone są z tyłu kościoła.
 3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Anny naszej Patronki oraz Patronki diecezji gliwickiej. O godz. 17.30 Nabożeństwo ku czci św. Anny. Prośby i podziękowania można składać przed nabożeństwem w zakrystii.
Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. Biskup Jan Kopiec.
 4. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
 5. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 6. W sobotę o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 7. W przyszłą niedzielę o godz.12.15 Msza św. chrzcielna.
 8. Kolektą przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.
 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”.
 10. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła oraz obejścia kościelnego na odpust. Wszystkim za wszystko: „Bóg zapłać!” Parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia odpustu.
 11. W dniach 17-19 sierpnia łabędzka grupa brązowa będzie pielgrzymować na Janą Górę w ramach 377. Pielgrzymki Gliwickiej. Zapisy w zakrystii bądź internetowo. Można także zostać „pielgrzymem duchowym” W sobotę 19 sierpnia będzie możliwość pojechania autobusem na Mszę św. kończącą pielgrzymkę na Jasnej Górze. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii.

Zapowiedzi przedślubne:

Wojciech Jonasz, par. św. Anny w Gliwicach
Aleksandra Goska, par. św. Anny w Gliwicach

Adrian Garcorz, par. św. Anny w Gliwicach
Sandra Pluta, par. św. Anny w Gliwicach

Adrian Walaszek, par. św. Anny w Gliwicach
Żaneta Młynarczyk, par. św. Anny w Gliwicach

Krzysztof Zielsko, par. św. Anny w Gliwicach
Kamila Ksionsyk, par. św. Anny w Gliwicach