Informacje Duszpasterskie: 13.08.2023 roku

  1. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie dla pielgrzymów udających się pieszo na Pielgrzymkę Gliwicką do Częstochowy.
  3. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 18.00 (w poniedziałek), 7.30; 9.30; 11.00 i 16.00. po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. We wtorek uroczystość odpustową obchodzi parafia Wniebowzięcia NMP w Starych Łabędach. Nieszpory odpustowe o godz. 15.00; nie będzie nieszporów w naszej parafii.
  4. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzień 15. sierpnia będzie dniem solidarności ze Słowenią, która boryka się ze skutkami powodzi. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.
  5. W czwartek przypada Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
  6. W piątek godz. 21.00 Apel, Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwy ku czci św. Jana Pawła II oraz indywidualne błogosławieństwo relikwiami Świętego.
  7. W dniach 17-19 sierpnia łabędzka grupa brązowa będzie pielgrzymować na Janą Górę w ramach Pielgrzymki Gliwickiej. Zapisy w zakrystii.
  8. W sobotę o godz. 12.30 z pod kościoła wyruszy autobus do Częstochowy na Mszę św. kończącą Pielgrzymkę Gliwicką na Jasnej Górze. Są jeszcze wolne miejsca.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.
  10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Gość Niedzielny”i „Mały Gość Niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne:

Konrad Dąbrowski, par. św. Anny w Gliwicach
Martyną Hahn, par. Przemienienia Pańskiego w Orzeszu

Bartłomiej Czerw, par. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach
Aleksandra Płachcińska, par. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach

Jakub Obstarczyk, par. św. Anny w Gliwicach
Ewa Jabłońska, par. św. Anny w Gliwicach