Ogłoszenia parafialne: 26.02.17 r. – VIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo na godz. 15:30
 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary składamy sedeczne „Bóg zapłać”
 3. Dziś rozpoczynają się Dni Eucharystyczne w parafii przed Środą Popielcową. Zapraszamy do uczestnictwa w Adoracji Najświętszego Sakramentu.

       Niedziela

14.00 –  Róży Luksemburg, Małe osiedle, Kosmonautów i pozostałe ulice

15.00 – Osiedle Górnicze

15.30 – Nabożeństwo na zakończenie Adoracji

Poniedziałek i Wtorek

7.00 Kosmonautów, Ciołkowskiego, 15 Grudnia

8.00 – 9.00 22 Lipca, Wazów, Gałczyńskiego

9.00 – 10.00 Małe Osiedle

10.00 – 11.00 Rodzinna, Prozy, Poezji

11.00 – 12.00 R. Luksemburg, Partyzantów, Planetarna

12.00 – 13.00 , Literatów, Tęczowa

13.00 – 14.00  Przyszowska, Rejtana

14.00 – 15.00 Piaskowa, Satyryków

15.00 –  16.00 Ossolińskich, Zygmuntowska

16.00-16.30 – w poniedziałek: dzieci szkoły podstawowej; we wtorek: gimnazjum

16.30-17.30 –  parafianie, którzy nie mogli uczestniczyć w swoich godzinach

17.30 – Nabożeństwo na zakończenie Adoracji

W czasie Dni Eucharystycznych adorując przynajmniej przez pół godziny Najświętszy Sakrament można uzyskać odpust zupełny.

 1. W środę przypada Środa Popielcowa, od której rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu i trwa do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. jakościowy (tzn. od potraw mięsnych) oraz ilościowy (tzn., że w ciągu dnia można tylko raz najeść się do syta) i abstynencja od napojów alkoholowych. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się w Kościele okres Komunii Wielkanocnej, który trwa do Niedzieli Trójcy Św. . Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Posypywanie głów popiołem podczas każdej Mszy świętej.
 2. W Środę Popielcową kolekta na misje w Togo.
 3. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach „Drogi Krzyżowej” – w piątek o godz. 19.00 i „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15. Podczas Wielkiego Postu nie będzie nabożeństwa Koronki do Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy zalecki w zakrystii u kościelnego.
 4. W czwartek obchodzimy I czwartek miesiąca o godz. 6.30 msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum w czwartek o godzinie 16.30
 6. W piątek obchodzimy I piątek miesiąca. Msza św. w int. czcicieli NSPJ o godz. 6:30
 7. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek po mszy św. o godz. 18:30
 8. W sobotę odwiedziny chorych od godz.8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. W sobotę o godz. 17:00 nabożeństwo i zmiana tajemnic Żywego Różańca
 10. W I niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynają się nauki przedślubne o godz. 17.00 parafii św. Jerzego
 11. W miniony czwartek uczniowie z naszej szkoły SP Nr 38 zajęli czołowe miejsca w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej. Maciej Sosna z klasy VI zajął I miejsce, Natalia Plok z klasy VI – IV miejsce. Gratulujemy laureatom i Pani katechetce Ewie Sitko.
 12. W sobotę 18.02 marianki z naszej parafii zajęły II miejsce w konkursie o Puchar Diecezji Gliwickiej w piłce siatkowej. Serdecznie gratulujemy.
 13. Przypominamy, że każdy z parafian (i nie tylko): pracujący, emeryt, rencista osiągający przychody może bez ponoszenia żadnych kosztów odpisać 1% od swojego podatku i przeznaczyć na działalność organizacji pożytku publicznego. Nasza parafia również jest taką organizacją i może być beneficjentem tego odpisu. Zachęcamy do przekazywania swojego 1% na rzecz naszej parafii – środki pozyskane z tego tytułu zostaną przeznaczone na cele charytatywne i statusowe, którym parafia patronuje i wspiera.
 14. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.