27 Rocznica Poświęcenia Kościała Parafialnego

W niedzielę 15 października parafia p.w. św. Anny w Gliwicach – Łabędach przeżywała 27 rocznicę poświęcenia kościała parafialnego. Świętowanie tego wydarzenia było rozciągnięte na dwa dni. Już w sobotę młodzież uczestniczyła w grze terenowej, brała udział w rozgrywkach tenisa stołowego – swą obecność zaznaczyli także harcerze, którzy doskonalili swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Parafianie, oraz ci wszyscy do których dotarło zaproszenie, uczestniczyli w dwóch emisjach filmu „October Baby” który miał uwrażliwić na konieczną dla każdego ucznia Chrystusa troskę o każde życie ludzkie – także to nienarodzone.

W niedzielę uroczystej sumie przewodniczył i kazanie wygłosił misjonarz o. Jan Kaczmarek CM. W tym dniu odbyły się także warsztaty biblijne dla najmłodszych, familiada, kiermasz rękodzieła religijnego oraz książek Konferencję nt zagrożeń duchowych wygłosił x. Janusz Czenczek – egzorcysta, odpowiadał także na pytania zadawane przez ludzi licznie zgromadzonych w kościele. Ten obfity w różne wydarzenia dzień zakończył pokaz filmu „Teraz i w godzinę śmierci” polskiego dokumentu o mocy i sile modlitwy różańcowej, przygotowanego z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę można było zapoznać się z funkcjonowaniem wspólnot, które działają w parafii.

Dziękowaliśmy Bogu za dar kościoła w którym możemy składać ofiarę eucharystyczną, modlić się i budować jedność wspólnoty parafialnej. Poprzez wydarzenia towarzyszące rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego zaprosiliśmy także wszystkich parafian oraz tych, którzy należą do wspólnot parafialnych z nami sąsiadującymi do dzielenia się wiarą oraz radością z faktu bycia uczniami Chrystusa. Mamy nadzieję, że te wydarzenia będą umacniać wiarę wśród nas i prowadzić do jeszcze większego zaangażowania w dziele głoszenia Dobrej Nowiny.