Informacje Duszpasterskie: Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata – 25.11.2018 roku

 1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne o godz. 15.30.
 2. Po Mszy świętych można dokonać duchowej adopcji młodzieży, która ma przystąpić w przyszłym roku do bierzmowania.
 3. Od piątku do niedzieli odbywać się będą rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania. Plan rekolekcji będzie wywieszony w gablotce. Pamietajmy o przygotowujących się do bierzmowania w naszych modlitwach.
 4. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych.
 7. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie w kościele dla wszystkich rodziców dzieci
  (klasa III) przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 8. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 9. W sobotę 1. grudnia (z racji pierwszej soboty miesiąca) od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 10. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu. W czasie nieszporów niedzielnych zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy, by na wigilię kupować wyłącznie pobłogosławione opłatki. Już dziś zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych od udziału w Roratach (od poniedziałku do piątku o 6.30, a w sobotę o 8.00).
 12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Bogdana Pecia, który wygłosi do nas kazania, a po Mszach św. będzie można wesprzeć budowę Domu Nadziei (ośrodka zajmującego się terapią młodzieży uzależnionej). Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.
 13. We wtorek 4. grudnia przypada wspomnienie św. Barbary. O godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji górników i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 14. Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej organizują w niedzielę 2. grudnia kiermasz świąteczny „Iskierka 2018”. Szczegóły zaproszenia na plakacie wywieszonym w gablocie.
 15. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na rannych Mszach św.
 16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego, do którego dołączony jest kalendarz na przyszły rok. Jest nowy numer Małego Gościa, w który są materiały przydatne w czasie tegorocznych rorat.

Zapowiedzi przedślubne:

 • Michał Olejarz, par. Św. Anny w Gliwicach
 • Aleksandra Gurgul, par. Wszystkich Świętych w Sierotach