Wyjazd integracyjny

 6. października wykorzystując sprzyjającą pogodę Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Dzieci Maryi udali się na zaplanowany na ten dzień wyjazd integracyjny. Celem podróży była Wisła oraz przylegający do niej Ustroń. W tej wyprawie towarzyszyli nam nasi opiekunowie, czyli księża wikarzy: ks. Mariusz oraz ks. Paweł. Pan Bóg już od samego rana darzył nas nie tylko promieniami słońca, ale także pustymi drogami, dlatego udał się nam bardzo wcześnie dojechać do Ustronia.
Pierwszym punktem naszego wyjazdu był wjazd na parking pod samą Równicą (884,6 m.n.p.m.). Postanowiliśmy podejść wyżej na sam szczyt, aby podziwiać piękne widoki, ale ze względu na bardzo silny wiatr musieliśmy zrezygnować. Sama Równica nie tylko kryje w sobie możliwość podziwiana pięknych widoków, ale także korzystania z różnorodnej bazy wypoczynkowej. Jest tam duży park linowy oraz tor saneczkowy. Z powodu silnego wiatru park był, zamknięty ale udało się nam skorzystać z toru. Niektórym spodobała się ta forma zabawy i skorzystali z niej po kilka razy.
Kolejnym punktem był przejazd do centrum Wisły, gdzie udało się nam zobaczyć ewangelicki kościół pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła. Przy okazji dowiedzieliśmy się coś o reformacji oraz dlaczego w tym kościele nie było: tabernakulum, wiecznej lampki, klęczników i konfesjonałów. Po małej porcji wiedzy udaliśmy się na małe zakupy i zaczęliśmy kierować się w stronę autobusu, by powrócić do domu. Myślę, że ten pierwszy wyjazd z nowymi opiekuna- mi nie był ostatni.

Ministrant