Informacje Duszpasterskie: 29 niedziela zwykła – 20.10.2019 roku

1. Przeżywamy dzisiaj Kiermasz, czyli kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Witamy pośród nas ks. Rafała Sierlę i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów budowy kościoła św. Józefa w Bytomiu. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy! Witamy także s. Michaelę Rak, która poprosi nas po Mszy św. o wsparcie działalności założonego przez nią, pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci.
2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. W ciągu tygodnia Różaniec o godz. 17.15; w piątek dla dzieci po Mszy św. szkolnej, dla dorosłych o godz. 19.00, w sobotę o godz. 17.15.
3. Zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00 na koncert zespołu „Deus Meus”, który kończy tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej.
4. W poniedziałek o 19.00 spotkanie dla dziewcząt z klas VIII przygotowujących się do bierzmowania.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
6. W środę po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych.
7. W czwartek o godz. 18.45 w kościele spotkanie dla wszystkich rodziców oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
8. W piątek: o godz. 17.00 w piątek Msza św. szkolna; o godz. 18.00 spotkanie starszych Marianek; po różańcu spotkanie grupy formacyjno-modlitewnej w domu katechetycznym; o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
9. W sobotę: o godz. 9.00 spotkanie dla ministrantów, a o 10.00 dla lektorów; o godz. 17.00 w salkach nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
10. Można już składać wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w pierwszych dniach listopada. Odpowiednie karteczki są wyłożone ba ławkach i z tyłu kościoła. Bardzo prosimy, by zwłaszcza nazwiska pisać drukowanymi literami.
11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarza Oblata Maryi Niepokazanej, który będzie głosił kazania, a po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2020 rok. Kolekta przyszłej niedzieli za potrzeby misji.
12. Od jutra (poniedziałku) można zamawiać w kancelarii intencje mszalne na 2020 rok. Do końca października zamawiać można wyłącznie intencje za żywych, natomiast od początku listopada także intencje za zmarłych.
13. Róże Różańcowe organizują 9 listopada pielgrzymkę do Częstochowy, Gidli, Świętej Anny i Leśniowa. Koszt przejazdu 40 złotych. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz znicze Caritas w cenie 3 zł.