Informacje Duszpasterskie: 2. Niedziela Adwentu – 08.12.2019 roku

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Gościmy pośród nas ks. Jacka Krzemienia (ze wspólnoty „Chleb Życia”, prowadzonej przez s. Małgorzatę Chmielowską). Dziękujemy za wygłoszone słowo. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć dzieła prowadzone przez wspólnotę. O godz. 15.30 nieszpory niedzielne.
2. Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Do skarbon z przodu i z tyłu kościoła można składać ofiary na świąteczny wystrój kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary!
3. Od poniedziałku do piątku o 6.30, a w sobotę o 8.00 zapraszamy na Roraty. Zachęcamy dzieci i młodzież do jeszcze większej mobilizacji i liczniejszego udziału.
4. We wtorek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji pielgrzymów, którzy pielgrzymowali do Częstochowy, Gidli, św. Anny i Leśniowa.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
6. W środę po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych.
7. W czasie Mszy św. wieczornej w piątek (godz. 18.00) będą Roraty dla dorosłych.
8. Po Mszy św. spotkanie grupy formacyjno-modlitewnej.
9. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. dr Tomasz Przybyła, ojciec duchowny w Seminarium Duchownych w Opolu. Msze Święte z konferencją: niedziela 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 16:00; poniedziałek wtorek i środa: 9:00, 18:00; we wtorek o 11:00 Msza św. dla starszych i chorych. Adoracja z czytaniem Pisma św.: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 19.00.
11. W przyszłą niedzielę w salkach parafialnych odbywać się będzie doroczny Kiermasz Adwentowy, podczas którego będą sprzedawane ozdoby świąteczne, świece, opłatki oraz ciasta. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz wszystkich chętnych parafian o upieczenie ciast. Można je przynosić do salek w sobotę między godz. 12.00 a 14.00. Chętnych do pomocy przy kiermaszu zapraszamy do współpracy.
12. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bóg zapłać!
13. W poniedziałek 23 grudnia br. Caritas, przy wsparciu Rady Osiedla Łabędy organizuje wigilię dla osób samotnych, potrzebujących pomocy oraz bezdomnych. Spotkanie odbędzie się w budynku ZSO 2 (ul. Partyzantów 25) o godz. 15.00. Chętnych prosimy, byt zapisali się na listę w zakrystii lub w biurze Caritas.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom.