Informacje Duszpasterskie: 29.11.2020 roku

1. Rozpoczynamy dzisiaj czas Adwentu, a wraz z nim Nowy Rok Liturgiczny. W czasie nieszporów niedzielnych zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz wieńce adwentowe. Zachęcamy, by na wigilię kupować wyłącznie pobłogosławione opłatki.
2. Z racji panujących warunków, ograniczeń i zdalnego nauczania nie będzie w tym roku tradycyjnych Rorat dla dzieci. Msze św. roratnie sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o 18.00, we wtorki i czwartki o 6.30, w soboty o 8.00, ale z przeznaczeniem dla dorosłych. Dzieci (według roztropności rodziców) mogą w nich uczestniczyć, ale nie będzie obrazków roratnych ani nagród. Kazania roratnie będą głoszone na Mszach św. rannych i wieczornych. Dla dzieci kazania będą nagrywane w formie filmików i dostępne na stronie parafii oraz stronie szkoły. W piątki nie będzie Mszy św. o 17.00, Msze św. wieczorne o godz. 18.00.
3. Przypominamy, że według aktualnych obostrzeń w naszym kościele w jednej Mszy św. może uczestniczyć tylko 75 osób, zachowując dystans i zasłaniając usta i nos.
4. We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele nabożeństwo Słowa Bożego z rozważaniem i adoracją Najświętszego Sakramentu.
5. W czwartek I-szy czwartek miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. w intencji powołań. Od godz. 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi; o 17.30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
6. O godz. 21.00 w czwartek Roraty dla mężczyzn.
7. W piątek I-szy piątek miesiąca. Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30. Nabożeństwo po Mszy św. porannej i wieczornej.
8. W piątek przypada wspomnienie św. Barbary, o godz. 8.30 Msza św. w intencji górników i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy! Od 17.00 spowiedź dla dzieci.
9. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
10. W sobotę godz. 17.00 Nabożeństwo Pierwszosobotnie ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. W czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi.
11. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolejna kolekta na wymianę nawierzchni wokół kościoła. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, także te przesyłane na konto!
12. W związku z prowadzonymi pracami wokół kościoła, kaplica adoracji w tym tygodniu będzie nieczynna. Nieczynna będzie także kancelaria. Pilne sprawy prosimy załatwiać po Mszach św. lub telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Parafianin”. W zakrystii są nasze parafialne kalendarze oraz kalendarze seminaryjne.