Informacje Duszpasterskie: 02.01.2022 roku

1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
2. Od poniedziałku rozpoczną się Msze św. kolędowe. O godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, według podanego planu. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo w intencji rodzin, zakończone błogosławieństwem i zachętą do rodzinnej modlitwy w domu, na wzór tradycyjnej kolędy. Każda rodzina otrzyma zestaw kolędowy, prosimy także o przyniesienie pojemniczków na wodę święconą. W czasie Mszy św. można będzie również złożyć ofiary kolędowe, za które z góry serdecznie dziękujemy. W czasie Mszy św. kolędowych nie będzie Mszy św. szkolnych.
3. Nowi mieszkańcy naszej parafii, bądź ci, którzy zmienili mieszkanie, a chcieliby swoje mieszkania poświęcić, mogą umawiać się w zakrystii lub kancelarii na indywidualne odwiedziny i poświęcenie nowych mieszkań.
4. W środę o godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Matki Teresy.
5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane jak w każda niedzielę: 18.00 (w środę), 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 16.00. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misji.
6. W czwartek o godz. 19.00 młodzież naszego dekanatu zapraszamy na spotkanie do par. św. Gerarda w Starych Gliwicach na wspólna modlitwę, a po niej poczęstunek.
7. W piątek przypada I-szy piątek miesiąca. Msza w intencji czcicieli NSPJ o godz. 6.30, poniżej nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.
8. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. Kolekta w tym dniu na potrzeby parafii.
10. Przy głównym wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć nasz parafialny kalendarz.
11. W dniach 1-11 czerwca br. planowana jest parafialna pielgrzymka „Śladami św. Pawła”do Grecji. W planie zwiedzanie miejsc związanych ze św. Pawłem oraz Starożytną Grecją. Bliższe informacje oraz zapisy w zakrystii.