Informacje Duszpasterskie: 03.12.2023 roku

 1. Rozpoczynamy dzisiaj czas Adwentu, a wraz z nim Nowy Rok Liturgiczny. W salkach parafialnych odbywa się Kiermasz Adwentowy. Można nabyć: opłatki, świece oraz ciasta. Serdeczne podziękowania dla tych, którzy upiekli ciasta oraz pomogli w organizacji kiermaszu.
 2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 w par. św. Jerzego rozpoczną się nauki przedmałżeńskie.
 4. Od poniedziałku zapraszamy do udziału w Roratach. W poniedziałki, środy i piątki o 18.00; we wtorki i czwartki o 6.30, w soboty o 8.00. Na pierwsze Roraty dzieci przynoszą serduszko z wypisanym imieniem, nazwiskiem oraz klasą.
 5. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. w intencji górników i ich rodzin.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. Czwartek (I-szy czwartek miesiąca) o godz. 6.30 Msza św. intencji powołań; od 17.00 adoracja w kościele; o 17.30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
 8. Od godz. 22.00 w czwartek spowiedź, Msza św. w intencji powołań i od 23.00 do 24.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa z Jezusem w Ogrojcu.
 9. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 18.30. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Dzieci Maryi. Nie ma w tym dniu Rorat. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
 10. W piątek o godz. 18.30 w gliwickiej katedrze ustanowieni zostaną nowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii św., wśród nich dwaj z naszej parafii: p. Marek Saborowski i p. Dariusz Rajwa. Od najbliższej niedzieli szafarze podejmą swoją posługę, a od Bożego Narodzenia w każdą niedzielę i święta będą zanosić Komunię św. chorym, którzy o to poproszą.
 11. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 12. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 13. W przyszłą niedzielę przy kościele organizowany będzie Szkolno-Parafialny Kiermasz Adwentowy. Szczegóły na stronie internetowej naszej szkoły.
 14. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 15. Caritas Diecezji Gliwickiej dnia 16 grudnia br. o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 32 organizuje wigilię dla osób starszych, samotnych, schorowanych. Szczegóły na plakatach. Zapisy w Caritas parafii.
 16. Przy wyjściu z kościoła do nabycia:„Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz pierwszy numer nowego magazynu Gościa Niedzielnego „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.
 17. W zakrystii do nabycia lampiony adwentowe.