Informacje Duszpasterskie: 13.12.2020 roku

1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
2. Zachęcamy do zaangażowanego przeżywania Adwentu. Roraty codziennie: poniedziałki, środy i piątki o 18.00; wtorki i czwartki o 6.30, soboty o 8.00. Na stronie internetowej parafii i szkoły znajdują się odnośniki do nagrań kazań roratnych dla dzieci na poszczególne dni.
3. Przypominamy, że według aktualnych obostrzeń w naszym kościele w jednej Mszy św. może uczestniczyć tylko 75 osób, zachowując dystans i zasłaniając usta i nos.
4. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele spotkanie modlitewne ze śpiewami z Taizé.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele nabożeństwo Słowa Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu.
6. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy ku czci św. Jana Pawła II.
7. W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. Zachęcamy do wcześniejszego zadbania o spowiedź świąteczną.
8. Od dzisiaj kaplica adoracji będzie już otwarta w normalnych godzinach. Zachęcamy do częstej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
9. Od jutra kancelaria czynna według stałych godzin urzędowania.
10. W przyszłą niedzielę Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 7.00, transmitowanej przez pr. 1 TVP, będzie przewodniczył ks. Proboszcz.
11. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na wschodzie.
12. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są egzemplarze „Biblii na każdy dzień”. Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże i żyć nim na codzień zachęcamy do zabrania egzemplarza. Do koszyczka obok można złożyć ofiarę, ale nie ma takiej konieczności. Ewentualne ofiary będą przeznaczone na zakup kolejnych egzemplarzy. Zachęcamy do codziennego rozważania Bożego Słowa.
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii są do nabycia nasze parafialne kalendarze, świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny.