Grupa Młodzieżowa

GM  

,,Szukałem was, teraz wy przyszliście do mnie…”

Jan Paweł II

Grupa młodzieżowa przy parafii św. Anny w Gliwicach

Umiłowany Sługa Boży Jan Paweł II w dniu 22.X.1978 roku, po uroczystej Mszy inaugurującej jego pontyfikat, powiedział do licznie zebranej na placu św. Piotra młodzieży: „Jesteście przyszłością świata, jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”. Otwierając się na to wezwanie Ojca świętego powstała kilka lat temu w naszej parafii grupa młodzieżowa. Obecnie naszym opiekunem jest ks. Marcin.

Spotkania nasze odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.30  w domu katechetycznym. Stale co piątek spotyka się kilkanaście osób, w różnym wieku, wesołych, lubiących siebie nawzajem i co najważniejsze, otwartych na innych.   Każde spotkanie rozpoczyna się oczywiście modlitwa brewiarzową, po to, aby móc chwalić Pana Boga. Stałym elementem naszych spotkań są ponadto: refleksja nad Słowem Bożym – Ewangelią (zwłaszcza tą, która przypada na najbliższą niedzielę), rozważanie biblijne, słuchowiska – konferencje, a także wykłady przygotowywane przez księdza Marcina na wiele różnych, interesujących, a czasem i kontrowersyjnych tematów. Możemy dowiedzieć się czegoś więcej o żywotach różnych świętych, czasem dyskutujemy na tematy natury etycznej jak chociażby in vitro.

Niejednokrotnie na naszych spotkaniach oglądamy wiele ciekawych filmów, o których ks. Marcin mówi – ,,filmy dla koneserów”, a  potem omawiamy i ,,odkrywamy” ich głębokie, życiowe przesłanie. Większość z nas łączy też inna pasja-muzyka, czemu dajemy wyraz w każdy pierwszy piątek miesiąca o godzinie 19:30 na Mszy Świętej młodzieżowej. Nasza grupa młodzieżowa to nie tylko modlitwy, konferencje, czy wspólny śpiew. To także zabawa. Poprzez wyjazdy, możemy się wspólnie zintegrować, a tym samym spędzić świetnie razem czas. Swego rodzaju momentem kulminacyjnym naszych spotkań jest wyjazd na spotkanie młodych nad Jeziorem Lednickim. Każdego roku, w pierwszą sobotę czerwca do Lednicy przybywa młodzież  z całej Polski, jak i z zagranicy. To wspaniały, święty czas, w trakcie którego młodzież z wielu stron świata tańcem, śpiewem i modlitwą chwali Pana Boga. Nie jesteśmy zamknięci na nowe osoby, jeśli tylko chcesz przyjdź, zobacz jak u nas jest i zostań na dłużej!!     Z orędzia Benedykta XVI na Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie                      (16-21sierpnia 2011r.): Także Wy, jeśli uwierzycie, jeśli będziecie potrafili żyć i świadczyć o Waszej wierze każdego dnia, staniecie się narzędziem, poprzez które inni młodzi będą mogli – tak jak wy – odnaleźć sens i radość życia, które rodzi się ze spotkania z Chrystusem!(…).  Drodzy młodzi, Kościół liczy na Was! Potrzebuje Waszej żywej wiary, waszej twórczej miłości i dynamizmu Waszej nadziei. Wasza obecność odnawia Kościół, odmładza go i daje mu nową siłę.(…) Jeszcze raz serdecznie Was zapraszamy – Młodzi Przyjaciele – w każdy piątek o godzinie 19.30 w domu katechetycznym, a w pierwszy piątek miesiąca na Mszę Świętą o tej samej porze!

„Jesteście przyszłością świata, jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”. Jan Paweł II

www.ksm.org.pl – www.lednica2000.pl – www.siewcy.lednica2000.pl