Ogłoszenia parafialne – 03.10.2010

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 15:15, podczas którego będą poświęcone różańce dla dzieci I-Komunijnych.

3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego, natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Dziś o godz. 17:00 kolejna nauka przedślubna w domu katechetycznym.

5. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym po mszy św. wieczornej, w piątek dla dzieci po mszy św. szkolnej i sobotę o godz. 17.00. Przed każdym nabożeństwem różańcowym dzieci otrzymują obrazki. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, publicznej kaplicy, w rodzinie lub w społeczności zakonnej oraz innym stowarzyszeniu pobożnym. Odpustu powyższego można dostąpić każdego dnia w ciągu roku

6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek miesiąca. O godz. 6:30 msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, natomiast o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek o godz. 19:30 spotkanie młodzieży w domu katechetycznym.

8. W każdy piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.

9. W sobotę o godz. 15:00 spotkanie z Różami Różańcowymi w auli pod kościołem.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru Sługi Bożego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Modlimy się o Jego rychłą beatyfikację. W tym dniu zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieła Trzeciego Tysiąclecia.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w ramach festiwalu pieśni religijnej wystąpią 4 chóry połączone chóry diecezji gliwickiej. Szczegóły na afiszach.

12. W październiku rozpoczyna swoją działalność świetlica Caritas. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki i środy, w godz. 16:00-18:00. Celem zajęć świetlicowych jest niesienie pomocy w nauce wszystkim, którzy o taką pomoc poproszą. Zachęcamy do korzystania z zajęć nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych, którzy uzupełniają swoje wykształcenie w trybie zaocznym. Zapraszamy nauczycieli  i studentów do współpracy. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć przygotowujących do matury z matematyki. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 16:00 do salek katechetycznych.

13. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Parafianina można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.