Rok szkolny 2003/2004

Nauczyciele: ks. mgr Piotr Kansy, mgr Ewa Sitko, S. Faustyna Hipnarowicz

 

24.05.2004 24 maja 2004 r. uczniowie klas drugich, którzy w tym roku po raz pierwszy przystąpili do komunii, w towarzystwie księdza proboszcza oraz pani katechetki udali się na Górę św. Anny, by podziękować patronce naszej parafii za ten szczególny dar. W czasie pielgrzymki dzieci uczestniczyły we Mszy św. dziękczynnej. Po zjedzeniu wspólnego obiadu, w dobrych humorach, wszyscy wrócili do Łabęd.

23.03.2004

23 marca 2004 r. w SP zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Reklama rekolekcji”. Spośród 45 plakatów zgłoszonych do konkursu nagrodzono prace następujących uczniów:

I m. Izabela Boncol kl. 5b

Marcin Jochacz kl. 3 c

Hanna Kowalczyk kl. 6c

II m. Paweł Jarmuszewski kl. 5 b

Joanna Milczyńska kl. 6 b

Magdalena Negacz kl. 4 a

Anna Szponar kl. 4 a

III m. Karolina Skorupka kl. 6 b

Marta Serafin kl. 6 d

Daria Mielnik kl. 3 b

Podczas uroczystości rozdania nagród laureaci oraz zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia przedstawienia „Zbaw duszę swoją” przygotowanego przez siostrę Faustynę wraz z uczniami SP nr 38. Najlepsze prace zostały wyeksponowane w kościele oraz szkole. Miejmy nadzieję, że spełniły swoją funkcję i zachęciły nas do uczestnictwa w rekolekcjach.

16.01.2004

W Sp.38 odbył się finał I Miejskiego konkursu plastycznego na „Szopkę rodzinną” organizowanego przez P. Barbarę Jarocką i Ewę Sitko. Do konkursu złożono 42 prace z następujących placówek:SP Nr 3, SP Nr 20, SP Nr 28, SP Nr 32, SP Nr 38, MDK.W świetlicy szkolnej zorganizowano wystawę, którą można było zwiedzać od godz. porannych. O godz.13 odbyła się gala finałowa, którą uświetnił swoją obecnością moderator katechezy w diec. gliwickiej oraz ks. proboszcz Piotr Kansy a także nauczyciele z wyżej wymienionych szkół. Uczennice kl.IVa zaprezentowały inscenizację słowno muzyczną wprowadzając w atmosferę świąteczną oraz przybliżyły historię powstania szopek. Nagrody i 9 wyróżnień wręczył P. Dyrektor Jacek Tarkota oraz zaproszeni goście:

– I miejsce: Anna Podsiad MDK Gliwice

– II miejsce: Klasa IIb SP.20

– III miejsce: Marta Serafin SP.38

– III miejsce: Marta Brózda SP.3

Wyróżnienia: Marta Kramarczyk, Elżbieta Kramarczyk SP.3, PaulinaPrzyspolewska Sp.20, Szymon Mytnik SP 28, Damian Balcer, Aldona Kaleta, Anna Wojtaszek, Piotr Wojdat, Justyna Nega ze SP Nr 38. Na zakończenia zaproszono uczestników do zwiedzania wystawy oraz na wspólny poczęstunek.

15.01.2004

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gali finałowej IV regionalnego konkursu plastycznego „Gloria in exelsis Deo”w którym zebrano ponad 400 prac. W kategorii kl. I-III I miejsce zdobyła Julia Grzybowska kl. IIc, zaś wyróżnienia otrzymały Magda Lańczuk kl. IIc i Marta Serafin kl.VId. Opiekunami uczennic były katech. Ewa Sitko oraz S.Faustyna

12.01.2004

Uczniowie kl. I, II, III, wraz z wychowawcami wzięli udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w auli par. św. Anny. Gośćmi spotkania byli: Ks. Proboszcz Piotr Kansy, prezes chóru Cantabile P. Oswald Kadzioch oraz Pani wice -dyrektor Anna Barbachen. Klasy pięknie zakolędowały według wylosowanej kolejności. Ksiądz Proboszcz wręczył wychowawcom podziękowania i srebrne gwiazdki ,które mają mobilizować klasy do działania. Prezes chóru nagrodził najpiękniej śpiewające klasy „słowiczkiem”.Spotkanie zakończyła organizator przeglądu katechetka Ewa Sitko zapraszając dzieci na wspólny poczęstunek.

11.01.2004

Uczniowie naszej szkoły należący do scholi parafialnej wystąpili wspólnie z chórem Cantabile w Jarnąłtowie w diec,opolskiej dając koncert kolęd.

06.01.2004

W kościele św. Anny w Święto Objawienia Pańskiego po Mszy św. dla dzieci wystąpili uczniowie kl.III a z Jasełkami Misyjnymi.

19.12.2003

Uczniowie kl.IIIa wspólnie z wychowawczynią Ewą Tarkotą oraz katechetką Ewą Sitko wystąpili z Jasełkami misyjnymi na spotkaniu opłatkowym organizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich dla ludzi starszych i samotnych. Na zakończenie występu złożyli życzenia oraz wręczyli kartki świąteczne przygotowane przez dzieci z oazy. Na spotkaniu pięknie zakolędowała schola parafialna pod egidą Pana Waldemara Krawca.

15.12.2003

Uczniowie kl.IV a wspólnie z rodzicami i katechetką Ewą Sitko spotkali się w auli na spotkaniu opłatkowym. Dzieci zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie pt. Biesiada Wigilijna. Rodzice nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Złożyliśmy sobie życzenia podzieliliśmy się opłatkiem i biesiadowaliśmy przy kawie, herbacie oraz ciasteczkach.

15.12.2003

Uczniowie kl.II wraz z rodzicami, wychowawcami ,katechetką Ewą Sitko i Ks. Proboszczem par. św. Anny wzięli udział w spotkaniu opłatkowym. Spotkanie rozpoczęliśmy wysłuchaniem występu pt.” Biesiada Wigilijna przygotowanego przez kl.IVa, który miał wprowadzić nas w świąteczną atmosferę i przybliżyć zwyczaje świąteczne w polskiej tradycji. Ks. Proboszcz odczytał słowa ewangelii o Bożym Narodzeniu i wygłosił słowo wiążące po czym przystąpiliśmy do składania życzeń i łamania się opłatkiem. Kolędowaniu i wspólnemu biesiadowaniu przy świątecznie przygotowanym przez rodziców stole nie było końca.

14.12.2003

Dzieci naszej szkoły jak co roku wzięły aktywny udział w kiermaszu parafialnym, przygotowując ozdoby świąteczne. Dzieci Maryi pod okiem S. Faustyny przygotowały piękne stroiki i własnoręcznie wykonały bombki. Gimnazjaliści pod okiem ks. Jerzego przygotowali piękne złote aniołki z makaronu, a najmłodsze dzieci pod okiem katechetki Ewy przygotowały papierowe ozdoby choinkowe. W ten sposób uczniowie i ich opiekunowie włączyli się w piękną i szlachetną akcję otwartych dłoni dla bliżniego.

11.12.2003

Finał III Międzyszkolnego konkursu pt. „Ozdoba świąteczna z masy solnej”. Od godzin porannych można było zwiedzać w świetlicy wystawę na której zgromadzono 100 prac z masy solnej. Z czego 78 prac to prace uczniów naszej szkoly,14 prac z SP.32 a 8 prac z SP.29.Galę finałową konkursu uświetnili uczniowie kl. IVa, którzy pod okiem katechetki Ewy Sitko przygotowali przedstawienie pt. „Biesiada wigilijna” celem wprowadzenia uczestników konkursu i zaproszonych gości w nastrój świąteczny.ZDJ 2 W spotkaniu wzięła udział Dyrekcja SP.38,Proboszcz par. św. Anny w Łabędach ks. Piotr Kansy oraz zaproszeni uczniowie i nauczyciele z wyżej wymienionych szkół dzielnicy. Przyznano 13 nagród i 10 wyróżnień, które zostały ufundowane przez ks. Proboszcza i katechetkę. Największe uznanie zyskały prace: Justyny Nega kl.VId, Pauliny Hangiel kl.IIc, Karoliny Pach kl.IIId oraz pierwszoklasistów; Patrycji Jon Ib, Michała Wołoszyn, Alicji Schaeffer Ia i Marty Glowienka Ia. Nagrodzono także prace uczniówSP32Marcina Tomaszewskiegi i SP.29Patrycji Doner i Joanny Szyma. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzieci w większości swoje prace przeznaczyły na kiermasz parafialny, gdzie same prowadziły sprzedaż.

11.12.2003

Wielka radość: do Parafii dotarły hostie, które zostały wypieczone z naszego różańcowego omodlonego ziarna. To dowód, że zbierane w czasie różańca ziarno dotarło do redakcji „Małego Gościa Niedzielnego” i wydało plon.

05.12.2003

Uczniowie SP.38 wzięli udział w gali finałowej tygodnia Kultury Śląskiej w SP.29 gdzie zwyciężyli w konkursie „Znam Życie św. Barbary”

I m. Magdalena Negacz kl. IV a

I m. Artur Maciejewski kl. V c

II m. Anna Szponar kl. IV a

III m. Magdalena Ożga kl. IV a

Wyróżnienie Magdalena Dratura kl. III d

05.12.2003

Do uczniów kl. II zawitał św. Mikołaj. Spotkanie uświetnił występ uczniów należących do Wspólnoty Oazowej, który miał przybliżyć sylwetkę świętego i zachęcić dzieci do naśladowania św.Mikołaja. Naturalnie nie zabrakło prezentów. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie mikołajkowe dla Wspólnoty Oazowej, scholi i Promyków Maryi.

13.11.2003

Uczniowie SP.38 wzięli udział w etapie rejonowym konkursu biblijnego w centrum edukacyjnym Jana Pawła II. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowała się Aleksandra Grendys.

17. 10. 2003

Dzięki uprzejmości Pana dyrektora Jacka Tarkoty wszyscy uczniowie kl. IV- VI wzięli udział w sprawdzianie biblijnym z ew. św. Jana. Celem sprawdzianu było zgłębienie wiedzy biblijnej i próba wprowadzenia wiedzy o życiu. Laureaci poszczególnych klas pisali jeszcze jeden etap szkolny, który wyłonił reprezentantów SP. 38 do etapu rejonowego.

1. Grendys Aleksandra VI E

2. Pierńczyk Klaudia VI E

3. Majchnyk Łukasz VI E

12.10.2003

Dzieci SP. 38 licznie włączyły się do hucznie obchodzonego 3 DNIA PAPIESKIEGO połączonego w naszej parafii z 13 rocznicą konsekracji kościoła. Dzieci należące do scholii i szkolnego zespołu Karolinki przygotowały występ ku czci Papieża. Zaprezentowano również wystawę prac dzieci w 25 rocznicę Pontyfikatu Ojca św. Na zakończenie dnia dzieci wzięły udział we wspólnej zabawie prowadzonej przez zespół Lancet, która miała ich zintegrować z niepełnosprawnymi. wspólnie z P. Katechetką Ewą przygotowały mini playback show. Uczniowie gimnazjum pod okiem S. Faustyny przygotowali dwie bajki we współczesnej wersji.

09.10.2003

Odbył się finał konkursu ” Na najpiękniejszy różaniec „. Galę finałową uświetnił występ kl.VIa, która pod okiem S. Faustyny przygotowała inscenizacje pięciu tajemnic światła, aby przybliżyć dzieciom nowe dodane przez Jana Pawła II tajemnice.

Na konkurs zgromadzono 120 różańców. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Z kl . I – II nagrodzono:

1. Maj Weronika kl. Ia , Komander Katarzyna kl. II b

2. Wojdat Piotr kl. Ia , Szewczyk Martyna kl. IIc

3. Derleta Eliza kl. IIc

3. Tadeusiak Bartosz kl.IIIa

oraz przyznano 10 wyróżnień.

Różańce wystawiono w kościele św.Anny

12.09.2003

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w kościele św. Anny została odprawiona Msza św.w inencji uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę w szkole i ich rodziców.Dzieci wspólnie z P.Katechetką Ewą poprowadziły liturgię słowa. Na zakończenie wierszami wyrazili swe pragnienia i poprosiły o specjalne błogosławieństwo.